| andree21 a întrebat:

Imi place de un Catolic, iar eu sunt ortodoxa!
E bine sau e pacat?
Ce sa fac?(nu schimb religia)
Funda

10 răspunsuri:
| hereo a răspuns:

Pai nu e mare diferenta intre catolicism si ortodoxism.pagane amandoua, asa ca stai linistita.

| Musique a răspuns:

De ce să fie un păcat?
Ai mei sunt la fel și nu consideră că e un păcat faptul că s-au iubit, se iubesc, au 2 copii și o viață fericită împreună.
Nu le-a reproșat nimeni nimic legat de asta până acum, cu excepția mea pentru că voiam religia tatălui, dar în rest...
Religia nu interzice iubirea.
Baftă!

| RAY a răspuns:

Tu nu esti ortodoxa daca ai fi fost ai fi citit biblia si aflai ca iisus era cel mai anti religios personaj din biblie, ai fost botezata fara sa stii si crezi pentru ca ai fost indoctrinata religios, acuma cu iubirea nu conteaza religia care ti-a fost impusa obligatoriu si iubirea voastra

| OnuOnulică a răspuns:

Nu este păcat!
Conteză să vă iubiți. Oricum să nu te gândești niciodată să îți schimbi religia.
Rămâi Creștin-Ortodox.

| sublime89 a răspuns:

Sa-l placi mai departe.

| PedoBarbie a răspuns:

Nu-i problemă.
Stai chill.

| Moisie a răspuns:

De ce crezi ca iubirea este strans legate de religia cuiva?
Crezi cumva ca dragostea vine din biserica si nu din inima ta?
Sau crezi cumva ca nu poti iubi fara ca un sarlatan de popa sa iti citeasca din Biblia pe care nici Isus si nici Dumnezeu nu o recomanda nimanui pentru ca nu are nicio valoare?
Si 2. de ce sa ti schimbi religia daca doar iti place de cineva?
Uite eu sunt botezat ca si catolic si m-am casatorit cu o fata botezata la ortodocsi, si uite ca suntem si acuma dupa multi ani fericiti desi niciunul din noi nu si-a schimbat religia!

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Eu aş spune că se poate de pus o altă întrebare: Suntem compatibili sau nu?

Tu ce crezi?

| Lămâie00 a răspuns:

Pai amandoi sunteti din religia crestina, nu e mare diferenta, oricum, il iubesti pe el sau religia lui?

| XxAnonimuXx a răspuns:

Nu e pacat happy