| Anonim9921 a întrebat:

Buna TPU. Oare sunt psihopata? Stiu ca pare ciudat dar mai am niste apucaturi din astea mai ciudate.
Odata, colegul meu de banca s-a impiedicat la scoala si mie imi venea sa rad efectiv si parea ciudat sa razi pentru cineva care s-a lovit, si acum regret ca nu am putut sa ma abtin, dar cred ca s eu mai ciudata.
Catodata am si ganduri dinalea cum ca as intra la o persoana pe care nu o suport si as taia-o acolo sau i-as face ritualuri ciudate. Imi place sa ma uit la documentare despre criminali in serie etc si povesti creepypasta.Am visat odata si ca ma poseda o papusa cu cap de diavol. E foarte ciudat. Cred in Dumnezeu,mai merg si la biserica dar am apucaturi ciudate, gen acum sunt fata aia soft si pe care toata lumea o iubeste si dupa sunt baddie cum s-ar zice. Ieri cand a fost ziua mea eu cu alti prieteni ne uitam la Wednesday si ei se speriau cand apareau scene dinalea mai horror, dar eu nu ma speriam.Cand eram mai mica ma speriam noaptea de icoane. O fi vreun semn? Oare ajung in Iad?

Răspuns Câştigător
| Mayhem666 a răspuns:

Esti complet normala, si eu patesc din astea.
*My paralysis demon agreeing from the dark corner*

Iti recomand sa te uiti si la Mister Ballen sau la Swamp Dweller, ei spun povesti din astea asa mai creepy.

Sau daca ai chef de true crime stories, ti le recomand pe Eleanor Neale si pe Baily Sarian, ele fac videoclipuri faine legate de crime si alte chestii.

Nu esti phihopata, si nu e nimic ciudat sa razi atunci cand vezi ceva amuzant, si eu rad cand vad ca a picat cineva, pun pariu ca oricine ar rade. De asta exista si videoclipuri amuzante cu best fails sau try not to laugh challenge pe internet.

Iar la chestia aia cum ca ai intra in casa la o persoana pe care nu o suporti si i-ai face rau, poate e ceva gen ura internalizata, gen iti imaginezi asta, dar nu o faci. Poate e un fel de coping mechanism care te face sa te simti tu mai bine.

Deci in concluzie, esti complet normala, esti la fel de normala ca si mine si toti prietenii mei. Eu cred ca persoanele care nu sunt interesate de chestii de genul, sau nu rad cand vad ceva amuzant sau care nu au avut macar o data un gand din asta sunt aia ciudati.

Asa ca stai linistita, esti foarte ok. Si nu mai crede in porcarii din alea cu iadul, ca nu te duci nicaieri.

11 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Ești un adolescent normal care trebuie să se maturizeze. Nu, nu ești psihopată și n-ai nimic.

| carevaescu a răspuns:

Posibil. Un consult la psihiatru nu ar strica.

| InteligentulLuiPește a răspuns (pentru carevaescu):

Preot ai vrut sa spui...

| carevaescu a răspuns (pentru InteligentulLuiPește):

Poate vrei tu sa spui. Dar de ce ai vrea?

| InteligentulLuiPește a răspuns (pentru carevaescu):

Preoții sunt adepți sa vorbească pentru majoritatea situațiilor, iar dacă ea merge la preot (fiind creștina) poate sa se tămăduiască de aceasta boala sufleteasca prin Sf. Spovedanie, și Sf. Euharestie.

| carevaescu a răspuns (pentru InteligentulLuiPește):

Nu văd de ce ar intra în competențele unui preot să examineze psihicul unei persoane.

Posibil faci confuzia între metafora "boală sufletească" și patologii psihice

| InteligentulLuiPește a răspuns (pentru carevaescu):

Orice boala trupeasca are in ascuns o boala sufleteasca…

| Noseworthy a răspuns:

Nu cred ca esti pihopata, fiindca ai mustrare de constiinta din moment ce te-ai intrebat acum intr-un fel retoric. In rest este oarecum normal sa ai furie pe cineva in momentul in care ti-a gresit, deoarece este mecanism de autoaparare...cat despre iad nu cred ca vei ajunge daca te spovedesti, fiindca spovedania este cheia spre mantuire si liniste sufleteasca. Dumnezeu este mereu langa tine atunci cand Îl chemi. El iti trimite ganduri spre indreptare si deja ti-ai creat acest lucru in mintea ta, stai fara grija in privinta aceasta si linisteste-te in rugaciune

| FilipSorin a răspuns:

Salut, hai in pv sa vorbim mai multe daca dorești

| Utilizatoare123 a răspuns:

Cred ca e de vina imaturitatea. Citeste carti utile, de stiinta/economie/filozofie, mergi la scoala, nu te mai uita la toate prostiile. Si conceptul de 'cool' din capul tau va disparea sau vei incepe sa razi de felul in care gandeai. Ca de fapt asta vrei sa iti induci, ca esti cool pentru ca ai doua asa-zise personalitati. Nu ai nici o problema, doar ca esti prea copila.

| AndreaDanci a răspuns:

Toti oamenii rad la cazaturi, e plin internetul de video-uri cu asa ceva
Nu esti psihopata
Ai mult timp liber si cam atat

Întrebări recente