| superpissy40 a întrebat:

Buna TPU. Unde ajung sufletele copiilor avortati sau de ce in unele cazuri se produce avortul spontan(ma refer dpdv spiritual)? Si la fel, unde ajung sufletele bebelusilor/copiilor(cei care s-au nascut, bineinteles) si de ce unii parasesc de timpuriu aceasta lume? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| KovacsB a răspuns:

Este doar o incercare esuata de a avea o experienta pe planeta asta.vor urma si altele.Probabil si sufletul ala are nevoie de acea experienta.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Avortul spontan se produce din cauza medicale nu spirituale...

| dullcat a răspuns:

Vei afla pe lumea cealalta.

| J0B0MAT a răspuns:

Din motive medicale, nu prea sunt chestii spirituale aici.Sufletele lor teoretic ar trebui să ajungă unde ajung și ale oamenilor.

| Pocait01 a răspuns:

Ce este sufletul?