| fana1vulpitza2000 a întrebat:

Voi credeți în nemurirea sufletului?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vai, ce poza ai!

| RAY a răspuns:

Sunt amagiri primitive umane

| Holiday a răspuns:

Defineste "suflet". Deocamdata nu exista nici macar o evidenta ca ar exista exista asa ceva, cum vrei sa ii definim caracteristicile?!

| fllu07 a răspuns:

Sufletul este omul în sine. Geneza 2:7. Deci sufletul moare, când moare omul.

| RKBlue a răspuns:

Nu.Sunt dovezi despre reincarnare, DAR asta nu inseamna ca sufletul e vesnic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cred in nemurirea sufletului si in reincarnare.
https://www.hinduwebsite.com/reincarnation.asp

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Prefer sa raman in rai decat sa ma reincarnez din nou. Numai o conditie as accepta pentru reincarnare sa ma nasc prin anul 7600 unde exista roboti care traiesc cu oamenii si se fwt evident. Altfel nu vreau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal. Trupul merge in pamant dar sufletul se inalta la cer.

| Naavin a răspuns:

Buna!
Da, cred! Si cred cu tarie!
http://mantuireaorg.blogspot.com/......artea.html

| fana1vulpitza2000 explică:

Nu credeți că dezbatem prea mult subiectu?

| BalonasuMeu a răspuns:

Da