| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a întrebat:

Buna,tuturor ateilor si crestinilor!:D

Am un videoclip pentru voi:
http://www.youtube.com/watch?v=zjlRNtxnlpM

Pareri?
Vreau mai ales de la atei.
Pace tuturor!:D

43 răspunsuri:
| n0matterman a răspuns:

Detin si eu o carte "Si totusi Biblia are dreptate".
Dragi crestini, nu intrati in orgasm, nu spune nicidecum ceva de dumnezeu, aceasta carte doar prezinta dovezi arheologice ce atesta, mai mult sau mai putin, o serie de povesti din vechiul testament.

| Inferno a răspuns:

58 deminute, 58 deminute tu iti dai seama...
In 58 de minute poti schimba lumea si tu vrei sa vizionez un documentar despre TPU?
Nu merci.
http://www.google.ro/......tp?/imgres

| 1Mihai1 a răspuns (pentru Inferno):

"sa vizionez un documentar despre TPU?" nu prea cred că-i despre TPU. Da! In 58 de minute te poti schimba...

| Inferno a răspuns (pentru 1Mihai1):

PARDON, pe TPU nu despre.

| Inferno a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Ma, asta nu sta dupa tine : http://www.google.ro/......tp?/imgres
Cand vine vremea "tac tac" si gata.

| Inferno a răspuns:

Da e cu monstrul din Loch Ness?
Ca la 2.30 apare o poza cu el scos din apa.

| RAY a răspuns (pentru Inferno):

Da e monstru evreu de fapt

| Inferno a răspuns (pentru RAY):

Pai am vazut si eu poza aia si se spunea ca e un rechin putrezit ce aduce cu un monstru, dar nu este. In alta parte.

| RAY a răspuns (pentru Inferno):

In acel documentar cu propaganda crestina apare si iona in burta unei balene

| Inferno a răspuns (pentru RAY):

Poate-l vad pana la urma, daca apare su burta unei balene. Chestiile astea ma fascineaza. laughing

| RAY a răspuns (pentru Inferno):

Sau 40 de ani prin desert cand tara cananului era la un an departare

| Inferno a răspuns (pentru RAY):

Daca tot ne-am strans aici.
Ce parerea aveti de asta: http://www.youtube.com/watch?v=RAGMrvtC3pg
De ce ar fi creat Dumnezeu aceste lucruri?

| RAY a răspuns:

Am vazut documentarul pe alfa omega tv la tv, ce sa spun unele descoperiri arheologice demonstreaza ca povestiile din biblie au o conotatie reala, si eu am presupus mereu ca oamenii aia au dat o conotatie supranaturala la povestiile lor

| 1Mihai1 a răspuns (pentru RAY):

Deci? Tot nu crezi in Biblie?

| RAY a răspuns (pentru 1Mihai1):

In povestiile acelor oamenii care au trait fenomene naturale dar nu lea putut explica desi au apelat la explicati supranaturale, da i inteleg pe acei oamenii, pe ignoranti de azi nu-i inteleg

| 1Mihai1 a răspuns (pentru RAY):

Deci crezi in Biblie?

| RAY a răspuns (pentru 1Mihai1):

In povestiile acelor oamenii care au trait fenomene naturale dar nu lea putut explica desi au apelat la explicati supranaturale, da i inteleg pe acei oamenii, pe ignoranti de azi nu-i inteleg

| 1Mihai1 a răspuns (pentru RAY):

Tot nu te-ai făcut înţeles...

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu explică (pentru RAY):

Nenea,tu stai si te uiti 3 minute si cand nu iti convine ceva zici ca e o prostie.Bai tata, acel om are totul pe tava, demosntrat STIINTIFIC cu martori si dovezi! Deci cel mai bun prieten al tau [stiinta] ti-a dat peste nas!laughing
De ce nu crezi, nu inteleg.Frate,crede,nu ai nimic de pierdut ci doar de castigat! Moartea clinica a unora demonstreaza foarte bine existenta Domnului, atata tot ca nu o poate arata fizic!big grin
Pace voua!big grin

| RAY a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

L-am vazut pe alfa omega nu inteleti?

| RAY a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Cand o sa o arate ca exista fizic voi crede

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu explică (pentru 1Mihai1):

Asta m-a convins si pe mine ca El exista, nu ca nu asi fi crezut dar aveam unele "defectiuni" care ma conduceau la pierderea credintei.laughing
Aaa, plus ca ceea ce a zis omul acela, este doar o parte a dovezilor, de unele nu a fost informat.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu explică (pentru RAY):

Da-i la sfarsit la videoclip sa vezi giulgiul din Torino, numa'dai.
Nu zi ca ai dat, si nu ai dat de fapt.Da-ilaughing

| 1Mihai1 a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Felicitări!

| RAY a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Asta nu inseamna ca a inviat si ca murit

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu explică (pentru RAY):

Si ce parere despre giulgiu? Daca tot l-ai vazut.Ai vazut toate dovezile crucificarii Fiului.Ce mai vrei? Trupul? S-a ridicat la Cer cu el.Da-i apoi acolo unde vinul si apa s-a transformat in sange si carne de grupa AB si acolo la sfarsit unde zice ca sangele giulgiului este de grupa AB.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu explică (pentru 1Mihai1):

Exista astfel de site? Uou, mersi fratelaughing

| RAY a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Nu este nici o dovada stiintifica acele persoane faceau propaganda religioasa, de ce sunt obligat sa cred in ce crezi tu?

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu explică (pentru RAY):

Ma,ai vazut dovada cu giulgiul? Sau tot schimbi subiectul?laughing

| RAY a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Eu te-am intrebat, sunt obligat sa cred in cea ce spui tu?

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu explică (pentru RAY):

Ba da inseamna ca a inviat. Daca ar fi inca mort ar fi bagat in giulgiu in mormant.Corect?

| RAY a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Sau luat probe adn, s-a confirmat ca e isus cum dupa ce adn?

| Wøodenpints a răspuns:

De ce un ateu şi-ar pierde o oră ca sa se uite la ceva în care el nu crede,şi i se pare o mare aberaţie?
Şi să presupunem că ar exista şi astfel de persoane, ăia nu se mai numesc atei.
Un ateu nu crede în nici un fel de existenţă divină, şi atât. Iar dacă nu crede, nu o să se pună să caute adevărul acolo unde el nu există, mai alesîn "documentare" suspecte şi cretine cum e acesta.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu explică (pentru Wøodenpints):

Ti-e ciuda ca stiinta nu mai e de partea ta.Altfel te-ai uita. Punct.

| Wøodenpints a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Greşit.
Eu nu mă uit la documentare care nu mă interesează, fie că aceste sunt "de partea mea" sau nu. Şi, care anume e partea mea? Că tu habar nu ai convingferile mele vizavi de religie.

Răspuns utilizator avertizat
| 1Mihai1 a răspuns:

L-am mai văzut, foarte bun videoclipul!
EXISTĂ DUMNEZEU!

| mariuseu12 a răspuns:

Ai omis faptul ca mai exista si agnostici nu numai atei si teisti