| Magie2525 a întrebat:

Bună tuturor, Iisus C/Hristos a spus ceva despre unde a fost și ce a făcut în cele trei zile cât timp a fost mort - cele trei zile dintre moartea și învierea sa?
Dacă a spus, vă rog să îmi dați exact autorii, capitolele și versetele care conțin spusele lui Iisus C/Hristos despre ce am întrebat mai sus.

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Nici Lazăr nu a spus nimic.

| Magie2525 explică (pentru sabin89):

Este posibil ca Lazăr să nu își fi amintit nimic, adică el a uitat unde a fost și ce a făcut după ce a murit.

| sabin89 a răspuns (pentru Magie2525):

Orice este posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ieremia 29:13 VDC

Mă veți căuta, și mă veți găsi dacă mă veți căuta cu toată inima. Mă voi lăsa să fiu găsit de voi.

Ușile lui și casa lui este deschisă pentru toți zi de zi Nu ne așteaptă săne judece... Ne așteptă săne vindece.