| Emanulusa a întrebat:

Voi ce credeți? Exista fantome? Sau credeți ca sunt reale acțiunile paranormale? Sau sunt doar halucinații..

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In prezent nu exista nici o dovada ca ar fi ceva real
https://www.livescience.com/26697-are-ghosts-real.html
dupa cum putem vedea acolo e doar un mit

| Holiday a răspuns:

De cele mai multe ori "fantomele" sau alte chestii din astea sunt lucruri absolut explicabile carora cei predispusi a crede in tampenii de genul asta le dau o interpretare fantezista. In rest, halucinatii, minciuni, etc. Deci nimic real.

| Mayhem666 a răspuns:

Exista 3 optiuni, omul dupa ce moare poate sa:

1. Moara si doar atat, nimic nu se va mai intampla, va fi exact asa cum a fost si inainte sa fie conceput in pantecele mamei, adica nimic.

2. Sufletul *energia* sa se duca in univers, iar peste sute sau mii de ani sa se reincarneze si sa traiasca iar, uitand de viata anterioara, bineinteles, karma il va rasplati sau pedepsi dupa faptele pe care le-a facut in viata anterioara, aici depinde de fiecare. PS te poti reincarna si in alta vietate, nu neaparat in om, si poti fi si sexul opus.

3. Sufletul poate ramane pe pamant, pentru ca omul a murit prea devreme neputand sa faca tot ce voia si a ramas cu regrete aici, si pana nu va reusi sa faca tot ce voia sa faca inainte sa moara, nu va putea sa paraseasca pamantul si va sta aici sub forma asa-spusei ''fantome'' care de fapt este doar sufletul unei persoane.

Partea cu raiul si iadul nu exista.
Eu dupa ce mor vreau sa ma reincarnez intr-un k-pop idol daca se poate. Sau poate intr-o piatra si sa stau langa Suga, care vrea sa fie piatra de asemenea.

Glumeam, glumeam hahaha, cel putin la ultima parte, cea cu pietrele.
Bye bye.

| drutzix a răspuns:

Nu cred ca exista fantome.
Daca sunt halucinatii, minciuni sau isterie depinde de caz.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Nu cred in fantome, ele sunt doar duhuri diavolesti.

| Denly a răspuns:

Cred si ca exista fantome dar mult cred si in halucinatii. Creieru cand o ia razna e nasol.