| ___Enzo a întrebat:

Bună ziua! A venit Iisus pe pământ Să învieze morții în anul 1914?

Răspuns Câştigător
| anonym2024 a răspuns:

Nu, conform învățăturilor creștine tradiționale, nu există o învățătură care să susțină că Iisus a venit pe pământ în anul 1914 pentru a învia morții. În tradițiile creștine, Iisus Hristos a trăit în primul secol d.Hr., iar evenimentele majore asociate cu viața, moartea și învierea Lui sunt considerate a fi avut loc în acea perioadă.

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, și a fost foarte dezamăgit. S-a întors înapoi.

| minrest a răspuns:

Profetia Martorilor lui Jehova, pe care am citit-o chiar eu intr-un numar din Turnul de Veghere din 1914, spune clar: ''Milioane care traiesc acum nu vor muri niciodata''. Cred ca e clar, profetia nu s-a implinit, iar Martorii s-au inselat.

| AvalohAlyn a răspuns:

Acum 2000 de ani a venit Iisus pe Pamant. Urmeaza sa revină dar nu a mai venit de atunci.Il așteptăm cu drag! Slava Lui

| KovacsB a răspuns:

Chiar daca a venit nu l-am prins.
Asa din auzite nu prea am incredere.

| pacatosulBogdan a răspuns:

Numai sectantii ar sustine asa ceva! Iehovistii sau adventistii.

| T0Teu a răspuns:

Nu.

| T0Teu a răspuns:

Nu, asta e o minciună