| rodicamihaela45 a întrebat:

Bună ziua! In ultimul timp am auzit sunete stranii și sa vad lucruri neobișnuite,prin lucruri neobișnuite ma refer la faptul ca vad siluete înfricoșătoare. În urma cu câteva zile am citit o slujba ce se crede a fi aducătoare de necazuri. Am chemat mulți preoți ca să îmi curețe casa de duhurile necurate dar nimeni nu a reușit sa o facă. Ce este de făcut în aceasta situație? Răspundeți va rog,sunt disperata și neajutorata, cuprinsa de spiritele necurate, dau funda!

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu te mai lua dupa persoane cu delir mistic, mergi la psihiatru.

| ania a răspuns:

Numai la tine acasa vezi lucruri infricosatoare sau si daca dormi in alta parte?

| ania a răspuns:

Ca sa scapi e important sa iti daruiesti sufletul, duhul si trupul Mantuitoruluu Hristos. Poti sa spui cu voce tare: Mantuitorul meu Hristos te aleg ca si Stapan al vietii mele, iti daruiesc tie sufletul trupul si mintea mea.Iti multumesc ca ai murit pentru toate pacatele mele pe care vin azi sa le marturisesc inaintea Ta( soune toate lucurile pe care le ai pe suflet inclusiv vizionarea de filme horor daca e cazul)Primesc sa imi curatesti mintea si trupul cu sangele Tau si primesc iertarea ta.Iert si eu de dragul tau toate psrsoanele care m- au ranit in viata( spune soecific pe nume pe cine si pentru ce) Cred ca prin sangele tau ma curatesti de toate pacatele mele si ma infiezi in familia ta( Dar tuturor celor ce L- au primit adica celor ce cred in Numele Lui le-a dat dreptul sa se faca copii ai lui Dumnezeu- Ioan 1-8).Orice demon de frica din sufletul meu si din casa mra iti poruncesc in Numele lui Iisus Hristos sa pleci de mine acolo unde te trimite Iisus Hristos si sa nu te mai intorci! Tata te rog ajuta- Ma sa citesc Cuvantul Tau Biblia si sa inteleg ce vrei sa imi vorbesti prin ea si sa imi gasesc locul meu in trupul tau, biserica care iti apartine Tie Mantuitorul meu Hristos!

| Mayhem666 a răspuns:

Ceea ce ai tu se cheama paranoie.

| Lukasssz a răspuns:

Schizofrenie

| UnOmOarecare3000 a răspuns:

S-ar putea sa ai schizofrenie. Stiu pe cineva care mai face asa ceva, ar trebui sa iei niste pastile ca sa iti treaca, doar ca e o problema, trebuie sa le iei toata viata...
De asemenea te mai poti ruga asa:
,, Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu miluieste-ma pe mine pacatosul/pacatoasa '' si pe urma spui numele tau, merge si in gand dar sa fie in fiecare zi.

| Grigore31 a răspuns:

Cand o sa intelegi ca spiritele necurate exista decat in capul tau, o sa dispara ca prin minune.