| Misu97 a întrebat:

Bună ziua, o întrebare pentru părinți.
Cam câți bănuți s-au dat la părinte pentru molifta bebelușului?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pretul difera de la preot la preot, unii sunt "oameni" altii sunt lacomi, fiecare are tariful lui conform unui mercurial al bisericii si zonei din care face parte.

Imi este cunoscut termenul de molifta dar nu si la bebelusi, probabil sunt zone in care se face si asa ceva nu zic nu.

Sunt ortodox dar la noi religia poate fi caracterizata asa cum mi-a spus candva un domn pocait "este mult ritual si datina in Biserica Ortodoxa!"

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce masina are, cat sunt reviziile etc etc

| haileewatson a răspuns:

Molifta? Ce e aia?

| Misu97 explică (pentru TornadoIDS):

Ha ha?

Răspuns utilizator avertizat
| iulia0514 a răspuns:

Eu am pregătit la vremea aceea 100 de lei dar nu ia luat părintele! Nu cred că se da mai mult dai cat poti nu contează suma ca in mod normal nu ar trebui sa platesti nimic!

| Misu97 explică (pentru iulia0514):

Ok mersi frumos

| Ka0ru a răspuns:

N-as da bani la preoti nici daca m-ar obliga! Mai bine nu-i dai nimic si ii iei bebelusului ceva de imbracat sau scutece.