| Vernusio a întrebat:

Ca sa iti afli viitorul,ai merge la o vrajitoare? Cum fac ele sa afle asa ceva? Sau oare chiar e reala treaba asta,ma intreb, sa iti afle si sa iti zica viitorul? Cum fac ele de iti afla? E reala treaba asta? A incercat cineva?

8 răspunsuri:
| danut a răspuns:

De unde sa stie o vrajitoare viitorul cand doar Dumnezeu stie acest lucru?

| danay72 a răspuns:

Adevăratele vrăjitoare au legătură cu demonii.E periculos să intri în legatura cu ei.

| oprescudorin11 a răspuns:

Sunt mai multe genuri de 'vrajitorie'. Exista si asa numiti 'vrajitori' HOTI!
Daca am alege, sa zicem ASTROLOGIA, este o disciplina riguroasa, contestata dar nu de Biblie si preotii cu har!
De obicei o contesta 'gunoaiele umane', care chiar in calcule reies a fi asa ceva!
In GB Astrologia se studiaza in facultati, in fond e stramoasa astronomiei.
Biblia face deseori referire CLARA la anumite fenomene astronomice care au influentat soarta lumii. In fond asta este astrologia!
Si vrajitoarele cu har, preotii, pot sa -ti simta starea si spiritul si sa-ti prezica o anumita Cale.
Dar nu uita faptul ca TOTUL depinde de Dumnezeu si de tine, in ce te priveste.
Credinta TRANSCEDE tiparele, este ca Dumnezeu care intr=o clipita schimba LEGI ale fizicii sau alte automatisme, ALGORITMI UMANI!
Iti va trebui timp sa intelegi astea, presupun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reala pe dracu.

| leapșa a răspuns:

Am fost eu nu demult.
Mi-a zis ca alerg prin somn si ca ma simt rau. I-am zis ca nu e adevarat.
Dupa mi-a zis ca o sa ma insor peste 3 ani si ca voi (vom) avea 2 baieti si o fata. Asta urmeaza sa se afle.
Si dupa n-am mai stat ca nu i-am mai suportat vrajelile.
Mai pe scurt: nu cred in asa ceva.

| chazz a răspuns:

E fake, nu arunca bani pe asa ceva. se folosesc de asa zise practici oculte si iti invart 2 plante si alte nebunii ca sa te pacaleasca. daca esti curios de practicile oculte, caute pe internet asa ceva, respectiv grimoare ale vrajitorilor

| Cannibal a răspuns:

Nu e adevărat, am un prieten care s-a dus la așa zisa "vrăjitoare" i-a zis ca o sa se însoare la 30 de ani acum are 36 și nimic.
Sunt doar niște prostii pentru a face bani.

| Lion56 a răspuns:

Categoric nu.
Majoritatea sunt doar niste sarlatani care pacalesc oamenii creduli, care cred ca mama omida stie sa ghiceasca in cafea sau in ciorba. Totusi una cred ca are dreptate, am auzit de una care ghiceste data nasterii avand doar buletinul in fatalaughing Sunt doar pacaleli majoritatea, insa sunt si vrajitoare adevarate care intr-adevar lucreaza cu demoni si asa se explica faptul ca stiu multe lucruri pe care nu le stiu oamenii. Nu neaparat viitorul fiindca nu sunt atotstiutori demonii, dar de multe ori aflandu-ti "viitorul" faci in mod inconstient in asa fel incat ti-l produci singur.
Nu as merge niciodata fiindca cine lasa poarta deschisa demonilor nu are decat de regretat. Si da, stiu oameni care au incercat, unii creduli si pacaliti, altii chiar luand legatura cu demoni.