| anonim_4396 a întrebat:

Calugarii sunt asexuali?

16 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu, majoritatea sunt labagii, altii curvari, altii homosexuali, iar altii impotenti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Majoritatea sunt homosexuali

| milan9 a răspuns:

Daca nu-si puteau controla instinctele (precum sugereaza cei trei l_bagii de mai sus) atunci nu alegeau aceasta cale dificila a monahismului.

Au stiut ce aleg, AU STIUT CA POT DUCE ACEST REGIM DE VIATA AUSTERA, MORALA, SFANTA...

| Mădă0611 a răspuns (pentru milan9):

laughing hai ca toata lumea stie povestea cu acea calugarita gravida cu popa, care adevarul e ca nu mai stiu daca era calugar sau nu, dar fiind la o manastire, cred ca era. Sau cazul cu cel calugar sado masochist. Sau popii catolici, care sunt un fel de calugari.

| anonim_4396 explică (pentru milan9):

Milane, inca nu mi-ai raspuns la intrebre : ce fac ei nu cumva e "impotriva firii"? La fel ca si homosexualii, nici ei nu se pot reproduce. Acum ia gandeste-te, daca toti eram asa murea specia umana. Folosesc si eu argumentele voastre.

| Inferno a răspuns (pentru anonim_4396):

Modestia intelectuala nu-i permite sa raspunda la asemenea intrebari.

| milan9 a răspuns (pentru Mădă0611):

Sa stii ca nu esti deloc asa isteata pe cat te credeam. thinking Imi dai 2 cazuri de acum 5 ani sau 10 si apoi generalizezi la toti cei aproape 10000 de monahi si monahii...
Fara ironie te intreb, cati neuroni din dotare ai folosit pentru a face aceasta generalizare? Sa nu-mi spui ca pe toti... thinking happy

| Mădă0611 a răspuns (pentru milan9):

Fain argument (y)
Doar nu crezi ca subiectul merita vreun efort. Si doar nu crezi ca apar pe undeva "pacatele" celor "aproape 10000 de monahi si monahii" sau ca cele doua exemple sunt singurele? Am impresia ca ortodocsii cred in popi si calugari, nu in vreun zeu (dumne-zeu).

Si stai asa, unde am generalizat?

| doctorandus a răspuns (pentru milan9):

97% din barbati sunt sau au fost labagii. Sursa datelor: Manualul Merck.

| anonim_4396 explică (pentru Inferno):

Clar.

| Inferno a răspuns (pentru milan9):

Apreciam la tine faptul ca, desi in pofida unei inteligente rudimentare, te abtineai de la jigniri inutile. Iti dadea un aer intelept si impresia ca-ti cunosti locul.

Se pare insa ca nici la capitolul asta nu stai prea bine...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, cei mai multi sunt niste labagisti tristi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu tin la calugari ci la dreptul omului de a face ce vrea cu corpul lui indiferent cat de lahagiu, afemeiat sau homo e

| wpetterssone a răspuns:

Nu, călugării sunt celibatari. Asexualitatea este o orientare sexuală, dar celibatul este o alegere.

| DonaldTrump a răspuns:

Nu, sunt pedofili.

| Miihaa a răspuns:

Teroetic da, practic nu.