| dany1988122 a întrebat:

Cand a fost Satana alungat din rai?

11 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Stai sa-mi vad notitele laughing esti prost rau nu gluma! asta nu stie nimeni. Se stie doar atat: cand s-a rasculat impotriva lui Dumnezeu!

| dany1988122 explică (pentru lpavel):

Nu stie nimeni? Ptiu. A uitat sa va zica Barbosul?

| lpavel a răspuns (pentru dany1988122):

Cum am mai zis: esti prost rau si nu ai minte nici cat o gaina laughing

| dany1988122 explică (pentru lpavel):

Serios? Eu va fac din unghii pe voi

| Mayhem666 a răspuns:

Cand a realizat ca are liberul arbitru si poate sa ia decizii si singur, si nu are nevoie de un zeu ca sa-i spuna ce sa faca.

| Allemando a răspuns:

Probabil după facerea lumii nevăzute (îngerii), adică după ziua a doua. Totuși, înainte de ziua a șasea, deoarece probabil diavolul exista de dinainte să îl ispitească pe Adam.

| RAY a răspuns (pentru Allemando):

Unde scrie asa ceva

| Allemando a răspuns (pentru RAY):

Sunt niște supoziții. Scrie în Biblie că îngerii au fost creați în ziua a doua, și că omul a fost creat în ziua a șaptea.

| Sisiwieuc9 a răspuns:

În mod clar înainte de crearea omului.

| dany1988122 explică (pentru Sisiwieuc9):

Asa. Si ce cauta Satana deghizat in sarpe in gradina Edenului? rolling on the floor Cum de nu l-a vazut Barbosul. Mai ales ca s-a dus si la palatul Barbosului ca sa faca pariu cu el in dauna lui Iov.

| lickypuss a răspuns:

Cand i-a dat cheat la isus