| Mariani_Roberto_1993 a întrebat:

Cand iai adus ultima data jertfa de matuire lui Dumnezeu? Acum cate luni sau ani? ati cautat din vitei si oile negre? caredeti ca v-a fost primita jertfa, eu am facut-o acum 3 ani am adus vitei si oi negre cateva si le-am dat ca jertfa Domnului voi?

38 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Da,fii sigur ca o sa sacrific bietele animale pentru nimic laughing

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru 愛日本):

Nuti cere nimeni sa sacrifici draga, cutitul lui Dumnezeu nu le omoara, ci doar le injunghie, si ce le mai place asa o bucurie au ale mele, ca merg singure si stiu drumul fara sa le spun, mai merg cu ele Duminica ca sa le injunghie Domnul

| 愛日本 a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Doamne ferteste cata prostie...Ce sa ma astept de la un cre(s)tin

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru 愛日本):

Multa prostie faci din oameni cand nu intelgi femeie.

| 愛日本 a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Tu chiar esti din 93? La varsta ta gandesti asa si scrii asa?

| 愛日本 a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Imi pare rau pentru tine

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru 愛日本):

De ce sa iti para rau ce am facut de iti pare asa rau nici nu ne cunoastem.

| 愛日本 a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Imi pare rau pentru ca eu sunt Ingerul Domnului si iti cunosc trecutul, prezentul si viitorul si ceva foarte rau se va intampla daca nu pui mana pe o carte

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru 愛日本):

Pacat ca sunt angajat si lucrez si am si timp sa invat poate din cauza ca nu am tastatura la fel ca si pc-ul tau, si tu nu te gandesti la nimic. Tu sti face doar copy / paste

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru 愛日本):

Problema este ca tu nu intelegi si gandesti numai cu o parte al creierului si de asta te rog dezvolta si cealalta parte ca sa poti deosebi lucrurile mai bine intelegi tu

| 愛日本 a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Spune-mi si mie unde am facut copy-paste inteligentule :*

Ce legatura are tastatura cu analfabetismul? In unele ai semn de intrebare in altele nici nu exista, habar nu ai de semne de punctuatie si exprimare corecta, nu e vorba de tastatura aici, te exprimi extrem de prost, si daca esti asa de destept, de ce nu inveti inainte sa te faci de ras online?

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru 愛日本):

Auzi de asta iti spun ca gandesti cu o parte a creierului ca nu intelegi exprimarile, ma faci analfabet ce sa fac eu daca nu intelegi femeie, Imi pare rau pentru ca eu sunt Ingerul Domnului si iti cunosc trecutul, prezentul si viitorul si ceva foarte rau se va intampla daca nu pui mana pe o carte

| 愛日本 a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Asta am scris-o din cap, de unde sa copiez asa ceva rolling on the floor?
Nu inteleg exprimarile pentru ca tu nu stii vorbi, te exprimi mai rau ca un copil de 3-4 ani si IQ-ul tau este egal cu temperatura camerei.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru 愛日本):

Pai ti-am zis eu ca gandesti numai cu o parte a creierului, Tu esti ingerul Domnului, care si tu il ai, Si te gandesti la mine ca si cum mai cunoaste apropo ai trecut peste subiectul intrebari ia aratmi IQ-ul tau atunic si raspunde, incearca sa iti folosesti amandoua partile ale creeierului si raspunde de ce sari la alt subiect si gramatica si apropo daca nu intelegi de ce raspunzi?

| 愛日本 a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Tu esti tampit jur. faza cu ingerul domnului era la misto, eram sarcastica, am zis-o doar asa (nici nu stiu in cate feluri sa-ti mai explic) dar trebuie sa ai mai mult de 2 neuroni functionali ca sa intelegi ca eram ironica. Si termina odata cu partea ''creeierului '' nici macar nu stii scrie creier si te legi de creierul altcuiva doamne fereste! Fii sigur ca am inteles intrebarea, desi dureaza mult la cat de bine scrii, faza e ca intrebarea ta e o prostie, ca restul de asemenea.Raspund pentru ca am dreptul sa o fac, la fel ca toti ceilalti.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru 愛日本):

Ti-am zis ca gandesti cu o parte al creierului si o iei razna, pai se vede ca nu intelegi si imi dau seama ca tu nu gandesti cu amandoua, hahaha Ti-am cerut sa imi aduci la cunostiinta greseli gramaticale?

| 愛日本 a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Si ce daca nu mi-ai ceruT? Nu sunt eu sclava ta sa fac doar ce imi ceri. Hai termina odata, pleca la prietenii tai imaginari

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru 愛日本):

Draga ce am zis tu chiar gandesti numa cu o parte a crieierului iti imaginezi ca am prieteni imaginari, am o intrebare stupida pentru tine stiu daca gandesti numai cu o parte da, tu nu traiesti pe pamant?

| Kaℓi a răspuns:

Definitely, you scare me.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru Kaℓi):

Vrily with what? I scare you? with one question?

| Kaℓi a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Not only this question big grin

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru Kaℓi):

Is easy I can explain you If you want happy

| AvalohAlyn a răspuns:

De ce ar avea nevoie Dumnezeu de sacrificarea animalelor? Nu are nevoie de asa ceva.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru AvalohAlyn):

Nu trebuie sacrificate, dar le impunge Dumnezeu si nu mor crede-ma eu le folosesc tot pe alea daca pot cumpar mai multe cutitul lui Dumnezeu nul omoara pe animal si merg singure cu mine in fiecare an fara sa le leg vin ele singure le-am invatat

| Mădă0611 a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Si tot nu imi zici ce fumezi? Esti evreu?

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru Mădă0611):

Amnesia

| Mădă0611 a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Lasa-te de fumat ca iti strici creierul. laughing

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru Mădă0611):

Daca tu zici

| NOname a răspuns (pentru Mădă0611):

Prea târziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce fumezi? Nu esti cu Dumnezeu?

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru anonim_4396):

Daca fumez cica nu-s cu Dumnezeu, dar daca mananc, tot nu sunt cu el hhh Sau vrei sa ma fac popa sa nu mai fumez, nu ma fac si fumez si fac ce vreau nu ma iau dupa nimeni, si nu ascult pe nime, daca face unu o greseala trebuie sa o fac si eu? fac greseala singur si in sensul meu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Se vede cat de "mult" si "bine" ai citit tu Biblia. Habar nu ai ce e aia cred. Fumatul inseamna a-ti bate joc de trupul tau. Trupul tau este dar de la Dumnezeu. Iti recomand sa mai citesti odata Biblia. Acum dupa cum te dai credincios doar cu vorba dar esti un nemernic care isi bate joc de cele sfinte mai are rost sa te iau in serios? Zi ma? Tu te poti numi crestin? Ca deja te dai tu ala credincios dar fumezi ca tampitu'. Las' ca o sa iti dea Dumnezeu dupa merit.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru anonim_4396):

Tu crezi in creatie sau nu ovezi te intreb?

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru anonim_4396):

Din propria experienta am inceput sal cunosc si mi-am deschis ochii am fost cel mai curvar, si dracos sau cum vrei tu s-o iei da mi-am deschis ochii cum ai spus dupa merit da Dumnezeu da tu nu vezi lucrarea lui cum sa iti dai seama de el.

| LibertateDeGandire a răspuns:

Jertfele si stropirile cu sange sunt ritualuri ale primitivilor iudeo-crestini! https://www.youtube.com/watch?v=dfK2E5MipeY din nefericire multi nu au depasit acest primitivism, incurajt de popi, pastori, etc.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru LibertateDeGandire):

Daca tu crezi asa insemna cu nu sti nimic de spre religie si nu esti original fratele meu