| Miinniiee a întrebat:

Voi ce intelegi prin :
"Atunci a zis ucenicilor Lui: Secerisul e mult, dar lucratorii sunt putini. "

Răspuns Câştigător
| whiteshores a răspuns:

Este o expresie metaforică, ce vrea să spună e că sunt mulți oameni care au nevoie de îndrumare și de lumină pe drumul acesta în viață către Dumnezeu, dar sunt puțini cei care sunt dispuși să sacrifice timpul personal și să îl dăruiască altor oameni pentru ca să îi ajute să se apropie de Dumnezeu.

| Blackmar a răspuns (pentru whiteshores):

Buna! Auzi tu esti cumva pocait sau ceva de genul asta? Vreo relige de genu adventisti baptisit?

| Miinniiee explică (pentru Blackmar):

Nu sunt pocaita Adelin.
Nu stiu ce te face pe tine sa te crezi asta.
Am avut o tema la religie sa comentez, am comentat si am vrut sa vad si ce parere au altii.

| Blackmar a răspuns (pentru Miinniiee):

Aha an inteles

7 răspunsuri:
| Allrc24 a răspuns:

Biblia nu se citeste ca pe o simpla carte.Biblia este Cuvantul lui Dumnezeu.Ea contine Adevarul,Ea contine invatatura buna pentru mantuire a Domnului Nostru Iisus Hristos. Biblia nu se citeste si intelege doar cu ratiunea,Biblia se intelege cu inima si cu sufletul curat catre Dumnezeu. inainte de a citit din Biblie urmeaza exemplul sfintilor, care fii sigura ca sunt mult mai intelepti ca noi pacatosii de rand, iar acesta spune:"rugati-va sa va dea Sfantul Duh intelepciune sa intelegeti Biblia". sper ca te-am putut ajuta. o seara buna in continuarehappy

| sandra2012 a răspuns:

La sfarsitul lumii, cand va veni Iisus a doua oara pe pamant sa judece viii si mortii cei buni si drepti vor judeca pe cei pacatosi. Secerisul adica oamenii pacatosi care vor fi judecati sunt multi, iar lucratorii sunt putini adica cei ce vor ajunge in Rai. Asta e parerea mea personala poate gresesc. Asa interpretez euhappy

| beaa a răspuns:

Ca exista multi oamenii care vor sa il cunoasca pe Dumnezeu si au nevoie de indrumare, dar putini oamenii is dispusi sa ii ajute pe cei care vor sa se aproprie de Dumnezeu.

| Blackmar a răspuns:

Didi si esti pocaita?