| anonim_4396 a întrebat:

Cand va rugati simtiti ca vorbiti cu Dumnezeu?

ma intereseaza sa imi spuneti experienta voastra in timpul rugaciuni

9 răspunsuri:
| Freude a răspuns:

Eu simt in primul rand o linistire, o revenire la normal din urma zbuciumului cotidian. In al doilea rand, o bucurie a faptului ca vorbesc cu cineva drag, ca si cand as vorbi cu un prieten.
Daca vrei sa ai o relatie vie cu Hristos atunci, la fel ca si momentul cand vrei sa iti faci un prieten, trebuie sa jertfești din timpul tau iar cealalta persoana din timpul ei, pentru a-l pune in comun si a va bucura fiecare de timpul pus laolalta. Una din metodele pentru a face asta este rugaciunea. E ca si cum i-ai da un telefon lui Dumnezeu si il intrebi ce mai face. Important este si sa ai constiinta ca Hristos iti este alaturi in fiecare lucru pe care il faci. Sper sa te ajute răspunsul si mult succes in continuare!

| RAY a răspuns (pentru Freude):

Omule nu am cerut propaganda religioasa

| Celcestietot a răspuns:

Un crestin adevarat vorbeste cu Dumnezeu si in afara unei rugaciuni.

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Eu vreau sa citesc o experiența de a ta personala

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

O experienta cand ce sa se intample? Despre ce sa fie vorba mai exact?

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Cea ce simți când te rogi?

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Recunoasterea si inchinarea Dumnezeului adevarat putem spune.

| DoctorWh0 a răspuns (pentru RAY):

Nu vad nici o propaganda religioasa acolo... Iarasi citesti doar ce iti place?

| RAY a răspuns (pentru DoctorWh0):

Te bagi aiurea in seama