| AnAnGeLWiThOuTnAmE a întrebat:

Cand simtiti cel mai des nevoia sa va rugati? de ce?

Răspuns Câştigător
| RINA2 a răspuns:

Atunci cand ne simtitm singuri, sau avem necazuri ce parca nu ne stau in maini sa le rezolvam, sau atunci cand aducem multumire ca am scapat din una sau alta ca prin urechile acului.Altii chiar sunt atat de credinciosi incat se roaga zi de zi, spunand ca "vorbesc cu Dumnezeu"si poate chiar asa este, nu?:*:*:**:**:*

5 răspunsuri:
| Innovation a răspuns:

Pai de cele mai multe ori oamenii se roaga atunci cand au o problema. Normal ar fi sa ne rugam mereu, nu doar cand avem nevoie de ceva.Trebuie sa mergem la biserica, sa ne inchinam si sa ne rugam.Din nefericire eu as vrea sa mai vizitez biserica insa cu scoala asta nu mai am timp de nimic.Deci raspunsul pentru tine este ca cei mai multi dintre oameni se roaga cand au o problema sau cand se afla intr-o dilema, dar normal ar fi sa te rogi macar inainte de culcare.

| luluta a răspuns:

Cand avem nevoie de ceva. Sau cand nu avem nota la vreun obiect si profesorul vrea sa asculte laughing.

| awesomedavid a răspuns:

Inainte de un examen

| claudiu12ro a răspuns:

De paste ca doar atunci merg la biserica!

| Jack_Candle_1976 a răspuns:

Niciodata