| sappy a întrebat:

CANTINA din cimitir, o noua afacere a Bisericii Ortodoxe! Se pare ca se gasesc solutii mereu, pentru a mari profitul biserici!

http://stirileprotv.ro/......minte.html

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Sa nu te mai mire nimic in prezent!
Pa, pa.

| Holiday a răspuns:

@Daniel1492, credinciosul cu ignore:

Zice el:"Din moment ce preturile sunt mai mici este totul ok"

Pai daca nu platesti impozite si taxe normal ca-ti poti permite sa vinzi mai ieftin, dar in acelasi timp sa ai profit mai mare ca unul care plateste astea.

| fllu07 a răspuns:

Sigur. si taxele cui le lasi?
nu ar trebui sa fie biserica un exemplu in ce priveste achitartea taxelor si impozitelor? nu a zis Isus: Dati cezarului ce este al cezarului, si lui Dumnezeu ce este al lui Dumnezeu? cum respecta Biserica porunca asta? ce exemplu le da enoriasilor?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru fllu07):

Si tu mai pocaitule cum o respecti? Ca si la voi se cara bani cu gramada da asta nu mai zici. Dumnezeu, iehova, budha, alah...tom si jery tot una sunt.Niste inventi ale unor baietii destepti care stiu sa faca afaceri de pe urma prostilor.

| fllu07 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Cand esti pe deplin informat de modul cum este finantata lucrarea M.I. mai vorbim. pana atunci sa nu-i aud maul.

| fllu07 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Nu-ti fie frica ca nu o sa vezi niciodata martori ai lui Iehova in scandaluri de frauda, spalare de bani, coruptie, mita, etc...
dar despre preasfintii... tot mai des se aude.
si nu se aude... se vede, ca sunt filmati cu camera ascunsa laughing
sa nu mai poata zice ca nu ii adevarat.

| fllu07 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

12 lei de persoana zici...
ia uite aici:
http://stirileprotv.ro/......-fapt.html

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru fllu07):

''Sa nu-ti aud,, e mai corect si hop ca se umfla tupeul in tine! rolling on the floor

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru fllu07):

Pai nu se aude, ca voi sunteti ca oile.Mergeti inainte dar nimeni nu vede ce face ciobanul!

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru fllu07):

Da nu imi pasa! Sunt la fel de...hmm... ca tine crezand in asa ceva! Sa plateasca pana nu or mai putea!

| fllu07 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Cum zici de noi, si in ograda ortodoxa, din care cel mai probabil faci parte, sunt cele mai amri ""murdarii sfinte"
multam de corectura...

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru fllu07):

Iar ai gresit, dar in fine.Din pacte pentru constatarea ta, nu fac parte din nimic, puteti sa muriti toti astia credinciosi ca ma doare fix undeva!

| fllu07 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Ii bine sa nu te doara acolo. ca daca te doare. ii bai.
cel mai probabil esti ortodox. ca nu mai recunosti tu, ii altceva.
dar in catastife tot esti trecut, si biserica se lauda si cu tine ca enorias, care contribuie dclararea ca religie majoritara.
ii retrag cuvintele doar in situatia in care ai fost personal la parohia de care apartii, sa soliciti sa fi sters din evidente.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru fllu07):

Bai baiatule eu nu am mai fost la biserica de la 14 ani. Ce evidente? Da-i dreacu cu evidentele lor. Nu ma duc, nu ma intereseaza, nu cotizez la asa ceva.

| fllu07 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Da, inteleg.
altii nu au mai fost la biserica de mai multa vreme.
dar tu esti trecut acolo ca enorias al bisericii. cand nu o sa mai fi, atunci poti spune ca estia teu, dar pana atunci, esti ortodox.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care nu sunt in stare sa faca ceva util, critica ce fac altii.
Este un lucru foarte bun si folositor, ce au facut.
Dar pe unii se pare ca invidia nu ii lasa sa traiasca.
Daca cer bani pentru biserica nu este bine, daca incearca sa se descurce singuri, atunci fac afaceri si iar nu este bine.
Din moment ce preturile sunt mai mici este totul ok.

| CarlSagan a răspuns:

Nu stiu ce as putea sa comentez.Nu mi se pare nimic nou si nici macar nu ma intereseaza!