| anonim_4396 a întrebat:

Pana unde duce autoritatea Bisericii Ortodoxe?
Cimitire private, pro sau contra? Mai conteaza unde esti inmormantat? De ce un preot ortodox nu vine sa oficializeze slujba oriunde?

http://stirileprotv.ro/......ivate.html

Răspuns Câştigător
| 3xfemeie a răspuns:

"Ortodocsii sunt obligati sa respecte decizia bisericii ". Oare, daca Dumnezeu nu ma obliga sa-L urmez si sa-L iubesc, de unde atat putere la unii slujitori ai Bisericii? laughing

4 răspunsuri:
| William a răspuns:

Nu imi pasa ce se va intampla cu trupul meu dupa ce voi muri.

| RAY a răspuns:

Biserica = organizatie care manipuleaza oamenii si singurul lor scop e banul si atat

| WhatheWow a răspuns:

Din simplul motiv că Religia nu e făcută să ajute oamenii ci să-i manipuleze iar cei care trăiesc de pe urma ei, să trăiască bine, asemenea politicienilor.

| Zenit313 a răspuns:

Intr-o tara democratica,cultele nu au nici o autoritate.

Nu stiu pana unde poate duce autoritatea Bisericii, oricum nu la un rezultat pozitiv.

Nu sunt de acord cu cimitirele private, pentru ca fiecare avem rude care mor si trebuiesc imormantate in functie de religia fiecaruia. (din respect)

Din punctul meu de vedere, dupa ce mori nu mai conteaza absolut nimic.

Preotul ortodox nu vine sa oficializeze slujba oriunde, pentru ca nu scoate bani multi.