| IoanieCriminalul a întrebat:

Care credeti ca sunt mai bune? Cele 11 legi sataniste sau cele 10 porunci crestine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acelea pe care le incalci cel mai rar, acele legi sunt ''bune''.

26 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Legile sunt efemere si failibile, omul trebuie sa fie liber.

| Purec a răspuns:

Poruncile lui Dumnezeu. Logica elementara: Sunt doar 10, fata de 11 ale lui Satanel.

| M25M a răspuns:

Ar fi trebuit sa le fi detaliat/prezentat pe cele sataniste ca multi nu le stiu si isi formeaza prejudecati...

| Alphawolf a răspuns:

Nu avem nevoie de asa ceva. Sunt degeaba ambele pachete.

| ErrorFound a răspuns:

Amandoua sunt niste tampenii care ne afecteaza libertatea ca indivizi.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Ramai la satana cartoons si satana talent show
chiar nu conteaza legile astea atat timp cat te porti bine cu cei din jur.
v-a prostit de tot satana asta din oradea, pe omegle toata ziua vad copii de 10 ani care incearca sa-l imite si se pierd imediat si acum vad au inceput si semnele de intrebare in privinta credintei... straight face

| Maxim96 a răspuns:

Poruncile dumnezeiesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca Poruncile...adica daca vrei sa ajungi in iad poti asculta de cele satanistewinking

| Dumniezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da' esti dusa rau cu pluta.Ai citit macar cele 11 legi satanice? Pun pariu cu tine ca nu. Daca nu le-ai citit te sfatuiesc sa le citesti si dupa aia sa critici."daca vrei sa ajungi in iad poti asculta de cele sataniste".Ai o logica formidabila, nu gluma.

| Dumniezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite aici fa.Citestele daca ai curajul.Sau te temi ca o sa ajungi in iad?
1. Nu-ti da opiniile sau sfatul decat daca esti rugat.

2. Nu-ti povesti necazurile altora decat daca esti sigur ca acestia vor sa le auda.

3. Cand te afli in lacasul altuia arata-i respect, altfel nu te duce acolo.

4. Daca un invitat in lacasul tau te enerveaza, trateaza-l cu cruzime si fara mila.

5. Nu face avansuri sexuale decat daca ai primit semnalul de imperechere.

6. Nu lua ceea ce nu-ti apartine decat daca este o povara pentru cealalta persoana si aceasta cere sa fie eliberat de povara.

7. Recunoaste puterea magiei daca ai folosit-o cu succes pentru ati indeplini dorintele. Daca negi puterea magiei dupa ce ai chemat-o cu succes, vei pierde tot ce ai obtinut.

8. Nu te plange de nimic din ceea ce nu esti implicat direct.

9. Nu face rau copiilor mici.

10. Nu ucide animale neumane decat daca esti atacat sau pentru mancarea ta.

11. Cand mergi pe teritoriu deschis, nu deranja pe nimeni. Daca cineva te deranjeaza, roaga-l sa se opreasca. Daca nu se opreste, DISTRUGE-L.

| Dumniezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Sper ca ti-am inchis gura...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumniezău):

Aici nimeni nu vorbeste ca sa-i inchizi gura.Toti scriu doar

| Dumniezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai ma lasi? Ai venit si tu acuma sa ma contrazici.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mno, iti doresc sa ajungi in iadul lui Satan ars de flacari si cu sange pe "pereti" pentru prostia pe care ai scris-o? Tu vorbesti ca tuta in necunostinta de cauza. Te crezi tu mare credincioasa, nu? Biblia macar ai citit-o?

| Didykitty a răspuns (pentru anonim_4396):

Glumeeeeesc.

| Never4ever a răspuns (pentru Dumniezău):

Nu văd nimic irelevant aici, in schimb, primele 4 sau 5 din cele 10 sunt deplasate, părerea mea.Şi aia cu,, să nu ucizi'' dacă nu exista această poruncă mergeam cu briceagu pe stradă şi cine îmi ieşea în cale ..the end

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care casa e mai buna? aia zidita pe stanca? ori aia zidita pe nisip? apoi pentru zidirea fireasca, din carne si suflet, care e stanca? si care nisipul?

| Scarbo a răspuns:

In lumea asta faci ce vrei, nu te mai lua dupa niste porunci.

| Scarbo a răspuns:

De asta omul are ratiune, ca sa spuna NU unor lucruri, cum ar fi acestea.

| Mikhtarian a răspuns:

Chiar ca, Lucifer v-a luat clar mintile.
Inafara faptului ca, intrebarea a mai fost pusa de 1000 de ori, esti si ipocrit.

| Dumniezău a răspuns:

Ti-e ciuda?

| Ceriik a răspuns:

Normal ca Poruncile

| Bianca306 a răspuns:

Normal ca cele crestine!

| Andrei123Andrei a răspuns:

Poruncile.

| risa13morgan a răspuns:

Alea sataniste nu-s reale.nu lea lasat satan.sunt doar poezi. satana doreste doar rau si cruzime.cum vine ca intre legile lui apare sa nu faci rau copiilor mici? de cand e satan asa moral. eu aleg poruncile