| snowyyy a întrebat:

Care din voi vor accepta sa primeasca semnul fiarei, daca intr-adevar, antichrist va veni pe pamant? Cati dintre voi vor urma fiara si cine il va urma pe Iisus pana la final?

25 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cine va accepta semnul fiarei, isi vinde sufletul si va fi aruncat impreuna cu fiara in iad.

| EmaS a răspuns:

Woodenpints,Chelstone
Incearca si tu sa intelegi.In urma cu mii de ani,Dumnezeu a prezis ca va veni vremea cand va trebui sa primim semnul acesta pe mana sau pe frunte, altfel nu vom putea vinde sau cumpara.Dar, cine il va primi isi va vinde sufletul celui rau.Nu uita ca pe atunci parea imposibil de realizat asa ceva.Acum avem o tehnologie la cele mai inalte standarde,dar atunci... Oamenii de stiinta au cheltuit sume infernale ca sa realizeze acest cip, si dupa multe cercetari au ajuns la concluzia ca locul cel mai potrivit pentru a fi implantat este pe mana sau pe frunte, ceea ce Dumnezeu stia de mult.http://www.youtube.com/watch?v=SpsqHNNvQB4

| EmaS a răspuns:

Chelstone
Pentru a ne controla mintile.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Eu urmez doar Sfanta Vodka.

| chelstone a răspuns:

Cred ca trebuie sa-mi fac o cabana in alpii elvetieni si sa traiesc alaturi de iepuri si de marmote. Astfel de intrebari ma zgarie pe creier, tu de ce nu-l urmezi pe allah? De ce pleci de la premise nedeterminate? De ce nu demonstrezi ca exista dumnezeu? apoi intreaba ce vrei de cineva care ar exista.

| chelstone a răspuns:

Ema,
''Nu uita ca pe atunci parea imposibil de realizat asa ceva.''
N-as fi asa sigur, incingeau o bucata de fier in foc dupa care o aplicau pe frunte sau in palma, si uite asa se insemnau.

''Oamenii de stiinta au cheltuit sume infernale ca sa realizeze acest cip''
Si de ce ai impresia ca o sa cheltuie alte cateva miliarde de euro pentru a produce cate un cip pentru fiecare? Iar cipul ala daca vor ti-l baga cu forta fara vointa ta, ar fi un cip de cativa milimetri insesizabil. Oricum nu vad ce ar cheltui atati bani pe cipuri cand majoritatea oamenilor inca pot fi prostiti din vorbe, si oricum nu vad ce efect ar avea un cip asupra corpului, traiesc oameni cu inimi artifiale si n-au patit nimic, de coordonat corpul prin acel cip este imposibil, din motive lesne de inteles.

| chelstone a răspuns:

Ema, mintile sunt controlate prin religie.
''Pentru a ne controla mintile.''
Fii serioasa, nu este rentabil pentru nimeni sa investeasca miliarde pe care le pot folosi in alte scopuri (placeri personale). Ai impresia ca este necesar un cip pentru controlarea creierului? Propaganda a mers dintotdeauna si este cea mai buna arma in acest sens. Plus ca este imposibila robotizarea creierului uman si controlarea acestuia de pe un computer, chiar daca prin acel cip s-ar introduce diferite semnale, este aproape imposibil ca acele semnale sa ajunga la creier si este cu adevarat imposibila descifrarea acelor semnale de catre creierul uman. De exemplu primele calculatore si cred ca si cele din zilele noastre se bazeaza pe acelasi sitem, se transmiteau semnale 1 si 0 care compuse reprezentau un desen de exemplu, gandeste-te ca este imposibil sa introduci in creierul uman mesaje prin intermediul digital controlat si asta pentru ca tehnologia mai are mult, foarte mult pana sa ajunga la astfel de performante.
Tu cum iti explici un eventual control al creierului prin cip-uri?

| ramona30 a răspuns:

Exista multa prostie pe lume pot spune citind aceasta intrebare. Semnul Fiarei? Antichrist? Isus?
Hai sa fim seriosi si sa renuntam astfel de basme.

| morningstar a răspuns:

Din toata inima imi doresc sa pot sa merg pana la capatul legamantului pe care l-am facut, acela de a-L sluji pe Dumnezeu chiar daca voi fi prigonita. Nu vreau sa accept semnul fiarei si imi doresc sa Il pot urma pana la sfarsit.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Trebuie mai întâi să demonstrezi anumite aspecte şi-abia apoi să pui întrebări de circumstanţă potenţială (adică cine va proceda într-un anume fel sau altul). Mai întâi îţi urez succes în a demonstra:
1. Că a existat Iisus (cu un i, cu doi de i, cu câţi vrei tu)
2. După ce ai demonstrat că a existat, demonstrează că el există undeva acum în prezent.
3. După ce ai rezolvat cu 2, demonstrează că e o certitudine că el va veni vreodată.
4. După ce ai rezolvat cu 3, demonstrează că Iisusul tău e cel biblic.
5. Defineşte "fiară"
6. Demonstrează că există "fiară" (ce-o fi şi aia?)
7. Defineşte şi demonstrează existenţa "antichristului".
8. Demonstrează că acestea sunt singurele două alegeri (cu jeez sau cu dracu') - mai pe româneşte, demonstrează oligopolul.

Succes!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ema, tu eşti exemplul perfect că nu e nevoie de un cip de milioane de dolari pentru a controla minţile oamenilor.
O carte de legende prost scrise şi contradictorii + un bărbat îmbrăcat în negru (cu coif sau coroană opţională) = love.

| Minks a răspuns:

Nu pot decat sa ma minunez la fabulatiile astea. Nu incerc sa iti combat convingerile, dar astea sunt povesti de adormit copiii. O seara buna.

| ShowTim3 a răspuns:

Ma duc singur unde vreau!
laughing Stai linistit ca nu vine nimeni, un betiv care a fumat niste iarba a facut teoria.

| OmletteDuFromage a răspuns:

Vezi sa nu faci febra de la prea mult gandit. tu te auzi?rolling on the floor...ma amuza cumplit intrebarile de la religie, mai ales astea serioase cu fantome, blesteme si draci rolling on the floor. stai linistita, ca nu vine nimeni sa-ti bage in tample coduri de bare.

| ThePoet a răspuns:

Trebuie sa ne hotaram de-acum? Tu cine mai esti sa pui o asemenea intrebare?

| ileanaadrianastan a răspuns:

Astea sunt mituri nevalidate stiintific care nu trebuie sa fie luate in considerare de un om inteligent si cult al secolului nostru. Biblia nu a fost revelata divin. Iar Iisus nu a fost D-zeu.

| flower_3416 a răspuns:

Eu una sunt dispusa sa il urmez pe Isus, indiferent de ce ar insemna asta.Caci in Biblie se zice clar,, Cine vrea sa isi ia crucea si sa ma urmeze ''.

| AneBbi a răspuns:

Un sfat citeste Apocalipsa si acolo vei vedea mai multe.In primul rand nu ai avea de unde sa stii daca e diavolul dau Iisus,pentru ca diavolul va lua de foarte multe ori intruchiparea Domnului si se va arata de foarte multe ori pana va veni Iisus,si se spune ca Iisus va veni dupa ce se va arata Ilie si va vesti venirea Lui.Dar pana acolo diavolul cu intrichiparea Domnului va zice ca el e domnul si sa se inchine la el si cei care se inchina ai lui sunt ii insemneaza doar cei care vor sta la urma sa il vada pe Hristos si sa i se inchine Lui vor fi luati de El, nah oricum atunci va fi prapad oameni fugind pe unde apuca urlete de copii, tot felul de tipete ep acum cred ca te'am spus prea multe ar fi bine sa citesti mai multe carti despre asta si vei intelege mai bine de acolo decat de la alti care isi dau cu parerea sau din auzite.Ps.daca esti prea mica ar fi bine sa te rezuni doar la Apocalipsa Sf Ioan Teologu care o gasesti in Biblie, ca celelalte carti sunt mai grele pentru tinewinkingsper ca te'a fost de folos ceea ce te'am spusbig grin

| AzaghastDxFyuro a răspuns:

Acum e usor sa zici ca nu o sa primesti semnul fiarei,dar daca esti pus in situatia in care daca nu-l accepti,vei fi izolat de societate, privat de anumite drepturi, sau chiar moartea.
Trebuie sa ai o credinta foarte puternica pentru lupta cu Satan.

| feuerundwasser a răspuns:

Depinde de muzica si atmosfera din 'iad' happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca va fi prin anul 2030, o sa ii bombardam si pe isus si pe antichrist cu arme atomice. Traiasca stiinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbesti prostii.deja acceptand cardul bancar, si pasaportul biometric sau alte carduri de acces care au cip incorporat, urmam fiara si numarul ei.sant cativa calugari in manastirile noastre carenu folosesc asa ceva.in rest toti am luat-o in gusa natural si incet, noi astia maturii dar voi o luati mai tare ca noi.si o sa va ingramaditi sa va puneti semnul fiindca e cool. uite niste prosti care stau pe TPU, dar nu stiu sa dea un clik sa se informeze ce e cu semnul fiarei, cu nr 666 si cu antihristul.dar spun ca sant povesti. uite asa o sa o ia in gura, cu minciuna asta cu care se pacalesc singuri.te mai mira?

| Samarra a răspuns:

Sincer, ma voi duce cu Iisus. Intotdeauna binele invinge raul!

| MaGicElEmEnt a răspuns:

In primul rand eu ma voi duce cu Iisus bineinteles deoarece el ne-a dat scopul in aceasta viata nu 'fiara'' happy

| roxana_5079 a răspuns:

Buna intrebare! atunci vor cadea multi si se vor ridica putini.vom fii uimiti de ceea ce vom vedea.toti cei care se cred tari in credinta si se tin cu gura mare, vor fii primi care vor ceda sataneisad