| aabaaab3278 a întrebat:

Care e problema lui Dumnezeu cu orientarea sexuala a unei persoane?

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Este invidios

61 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hopa, hopa, unde scrie ca homosexualitatea e normala si unde ca sexul nu e doar pentru reproducere? Trecem peste faptul ca eu am zis ca reproducerea e scopul lui, deci intr-o lume naturala, sexul ar fi doar pentru reproducere, ti-am zis mai sus de cimpanzei, si in afara de bonobo, delfini si oameni, sexul e doar pentru reproducere, e simplu de vazut in jur, vezi ce ziceam de urina animalelor.

Sa stiu daca sa imi mai bat capul. Eu sunt din 87. Esti macar de o varsta apropiata? laughing
Ti-am dat fragmente despre selectia naturala, despre reproducerea sexuala, din articolele date de tine, sau din link-uri din acele articole. E la mintea cocosului ca aia care se reproduc asexuat nu simt atractie pentru cineva din aceeasi specie, de fapt nu au tangente deloc (stiu sigur de o specie de paianjen, care doar sta la panda, vaneaza, se hraneste, se cloneaza, si moare). Noi simtim atractie pentru a ne reproduce, nu pentru a face sex ca... nu stiu de ce fac homosexualii sex, in afara de placere, dar placerea aia e recompensa doar. Asta nu vrei sa intelegi sau sa accepti, asa cum nu vrei sa intelegi ce tot zic cu Vasile care se simte femeie. Reeepeet pentru a enjpea oara. Nu se simte in sensul ca vrea rochite roz sau sa poarte tocuri, sau nu stiu ce, ci ca raspunde hormonilor masculini.

Nu mi-am distrus nici un argument, scurtez mesajele ca sa nu iti dau alte intrebari, ca nici la alea simple n-ai raspuns. Are rost sa iti cer sa faci un exercitiu de imaginatie si sa imi zici daca ar mai exista atractie sexuala si sex daca reproducerea ar fi asexuata?