| aabaaab3278 a întrebat:

Care e problema lui Dumnezeu cu orientarea sexuala a unei persoane?

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Este invidios

| aabaaab3278 explică (pentru Felys):

Si nu are ce face decat sa-si verse invidia pe oameni?

61 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Ce copii sunteti unii. Scopul nostru e supravietuirea, asta se dovedeste simplu: cand te tai, te doare, cand te lovesti, te doare, daca incerci sa te sinucizi, te doare. Pana aici e lamurita treaba, sper. Cum inca nu s-a descoperit metoda care ne aduce viata vesnica, supravietuirea se face prin reproducere. Asta n-o s-o explic ca e cam mult, si nu la sex ma refer, ci la tot ce se intampla in creierul si organismul nostru pentru a incuraja reproducerea. Acuma treaba e ca doua persoane de acelasi sex nu se pot reproduce, deci homosexualitatea e impotriva naturii, asta nu inseamna ca trebuie sa-i omoram, si nici ca ei trebuie sa faca şou cu orientarea lor sexuala.

| aabaaab3278 explică (pentru Mădă0611):

Nu am intrebat care e scopul nostru.

| Mădă0611 a răspuns (pentru aabaaab3278):

Pai dumnezeu a creat lumea si i-a dat un scop, tot ce e afara e anormal, de aici problema lui cu ei.
Grele...

| aabaaab3278 explică (pentru Mădă0611):

Aaaa, stai sa inteleg. Un zeu omniprezent, atotputernic si cum o mai fi el este flatat de faptul ca o anumita parte din creatia lui se satisface sexual diferit fata de ceilalti? Ii place sa tortureze oameni pentru simplul fapt ca asa se simt ei bine? Gizas...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

"nu se pot reproduce"... de ce? Sunt infertile?

"impotriva naturii"... de-aia se intalneste la multe specii nu doar la oameni nu?

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se pot reproduce in interiorul relatiei respective.

Daca se intalneste si la alte specii nu inseamna ca e normal. Delfinii parca sunt necrofili, crezi ca e normal? E normal ca macar periodic instinctul de reproducere sa se trezeasca, si na, fiecare cu ce poate, cainii iti "violeaza" piciorul daca trebuie.

| aabaaab3278 explică (pentru Mădă0611):

Si de ce esti asa revoltata? Gaia i-a creat asa? laughing

| suffarstar a răspuns (pentru Mădă0611):

Mada, ce-i cu tine?laughing Aveai alte pareri din cate mai tin eu minte...

| Mădă0611 a răspuns (pentru suffarstar):

Nu m-am crestinat, sunt panteista, eram inainte sa stiu cum se numeste, ziceam doar de ce homosexualitatea nu e normala.

| Mădă0611 a răspuns (pentru aabaaab3278):

De ce crezi ca-s revoltata? Cu Gaia am mai schimbat 2-3, aaa, cateva sute de cuvinte pe aici, stiu cum gandeste, cred ca si el stie cum gandesc, estem pe pace, si si daca n-am sti asta, tot pe pace am fi, asa-i faina treaba.

| suffarstar a răspuns (pentru Mădă0611):

Hmm, panteism, interesant. Ezoterismul nu-ti place? big grin

| Jardelin a răspuns (pentru Mădă0611):

"Nu m-am crestinat, sunt panteista"

Deci ai depasit conditia de atee... E o evolutie!

Felicitari!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

"in interiorul relatiei respective"... irelevant. Sunt persoane care nu fac boraci in interiorul unei relatii. Sunt persoane care fac boraci prin inseminare artificiala, sunt persoane care cara boracii altora, etc.

Numarul persoanelor homosexuale e mic, prezinta unele avantaje pentru specie, iar in cazul in care peste noapte TOTI devenim gay / lesbi (lucru clar imposibil), nu se schimba cu nimic facutul de boraci. Ion si Maricica o sa faca un borac pentru a duce specia mai departe dupa care Ion merge la Vasile iar Maricica la Ana. Homosexualitatea tine de atractia sexuala fata de acelasi partener.Asta nu inseamna ca acele persoane nu pot sa faca boraci.

Repet intrebarea : sunt infertili? Sigur ca nu.

"Delfinii parca sunt necrofili"... si unii oameni sunt necrofili. Totusi, noi nu vorbim de necrofilie ci vorbim de homosexualitate. Sa pui pe plan de egalitate aceste 2 subiecte denota peniblism.

"cainii iti "violeaza" piciorul daca trebuie"... asa si? Ion, asa cum e el gay poate sa mearga la Maricica "daca trebuie" si ii face un borac.

"tot pe pace am fi"... aparent nu suntem pe pace in legatura cu acest subiect. Nu-i nimic, nu ma deranjeaza discutiile. In rest, totu-i bine.

"am mai schimbat 2-3, aaa, cateva sute de cuvinte pe aici"... nu si pe tema asta. Dar toate au un inceput nu?

Sa inteleg ca tu ai o problema si cu persoanele infertile? Ele chiar nu pot face copii. Cel mai probabil aici vei zice ca nu ai probleme. Ei bine, uite ca tocmai ti-ai distrus singura argumentul cu facutul de copii.

Acum sa ne ducem la preoti, calugari, etc, persoane care vor sa fie singure si care nu vor urmasi. Ii consideri o problema? Nici astia nu ajuta specia cu urmasi.

"nu inseamna ca e normal"... ce anume inseamna normal pentru tine?

| Mădă0611 a răspuns (pentru Jardelin):

Panteismul e ateism, pentru ca ateism inseamna lipsa credintei in zei, iar panteistii nu cred in zei, desi vad ca apar si sectanti: panteism deist, panteism naturalist. oh go on

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu fac ca nu vor, e si asta impotriva naturii, dar impotriva naturii e si ajutatul celor slabi, de exemplu. Crezi ca natura "s-a gandit" ca o sa existe inseminare artificiala sau mama surogat cat sa-i creeze ca "las ca se descrca ei"? Daca ar fi fost normala, se gasea vreo metoda de reproducere si pentru cei atrasi de persoane de acelasi sex, pentru ca, asa cum ziceam, scopul nostru e supravietuirea, reproducerea fiind o forma de supravietuire, iar cum deja exista persoane imune la HIV, ca e utila (imunitatea) supravietuirii indivizilor, si virusul nu are cateva mii de ani, se gasea ceva si pentru homosexuali, ca homosexualitatea exista de mult mai mult.

N-am zis ca nu sunt fertili, doar ca se pare ca exista un hormon al monogamiei, vasopresina, si astfel oamenii raman fideli partenerilor. Stii de ce exista acel hormon? Pentru a tine parintii apropiati ca "boracu" sa fie protejat pana se descurca singur.

Homosexualitatea e o dereglare hormonala, cum probabil e si necrofilia, asa ca nu vad de ce ar fi penibila comparatia.

Crezi ca daca Ion nu simte atractie pentru Maricica, o sa poata sa-i faca un borac? laughing

N-am treaba nici cu persoanele infertile, nici cu homosexualii, spun ce am observat ca e in jur. Nici infertilitatea nu e normala, iar ca tot ai intrebat, normal e natural, e "legea" scrisa de natura in adn-ul nostru. Te tai, te doare. Femeia e in perioada ovulatiei, organismul ei produce feromoni, barbatii ii simt, sunt atrasi, creierul lor produce alte substante si asa mai departe.

| Mădă0611 a răspuns (pentru suffarstar):

Nu. La panteism am ajuns dintr-o patanie si din "overthinking".

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Fail. Trist.

"ajutatul celor slabi"... treaba asta se observa si la alte specii, mai ales cele care traiesc in grup. Spre exemplu, am pisici si caini cu diverse defecte si culmea, fara sa-i invat eu se ajuta reciproc. Pisicile cu toate picioarele, incearca sa puna labuta pe cele fara un picior si sa le ajute sa se urce pe scaun. Cand vine vorba de dormit, cateii mai puternici ii ajuta pe cei mai slabi si ii aduc langa ei, asa cum o mama isi tine copilul in brate. Am observat acest comportament iar ele l-au facut din proprie initiativa nu ca au fost invatate de mine. Pisicile sunt surori iar cainii sunt frati. Oare de ce crezi ca fac asta?

Exista animale care adopta alte specii. Asta intra la categoria "ajutatul celor slabi". Deci treaba asta nu e impotriva naturii. Ba din contra, e chiar benefica.

"metoda de reproducere si pentru cei atrasi de persoane de acelasi sex"... da, se numeste SEX. Ion o face cu Maricica si Maricica produce un borac. Asta NU inseamna ca Ion trebuie sa fie atras de Maricica pentru a face boracul respectiv.

"se gasea ceva si pentru homosexuali"... ce se gasea?

"N-am zis ca nu sunt fertili"... perfect. Asta inseamna ca esti constienta ca argumentul tau cu reproducerea pica.

Treaba cu monogamia e discutabila. Daca vrei ne bagam si in subiectul acela dupa ce-l terminam pe acesta dar tare ma tem ca nu esti prea pregatita.

"oamenii raman fideli partenerilor"... reproducerea nu are legatura cu fidelitatea. Spre exemplu, tu il placi pe Vasile iar Vasile nu poate sa-ti ofere un borac. Tu vrei neaparat unul. Ce faci in acest caz? Sunt multe exemple de acest gen.

Sunt persoane care vor un partener care sa le ofere un copil dupa care sa nu mai tina legatura. Unde e fidelitatea si monogamia in acest caz?

"Te tai, te doare"... esti Ion si iti place de Vasile, esti cu Vasile. Sau in acest caz nu mai functioneaza acest principiu?

"creierul lor produce alte substante si asa mai departe"... momentan nu o duci prea bine cu acest subiect.

---------------------------

"panteistii nu cred in zei"... Pantheism is the belief that the Universe (or nature as the totality of everything) is identical with divinity, or that everything composes an all-encompassing, immanent god.

| Jardelin a răspuns (pentru Mădă0611):

Vezi sa n-o dai in pandilism sau paranoism!

In rest, toate bune! happy

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar n-o sa renunte la ei pentru binele altora, cum facem unii dintre noi, sau sa-i ajutam/aparam pe cei care prezinta un pericol pentru noi. Avem empatie pentru ca e mai sigur sa traiesti in grup decat in afara lui, chiar daca pare altruism ajutatul lor, e egoism, vezi Dawkins, The selfish gene, si e benefic cand noi suntem beneficiarii, doar ca noi ajutam si cand nu suntem beneficiari.

Daca Ion e gay, ma indoiesc ca o sa cum sa zic? o sa poata face sex cu Maricica si sa... produca viermisori. laughing Logic e asa. Ion e gay, se simte femeie, sa zicem, o femeie nu e atrasa sexual de alte femei, daca n-a fost bombardata cu informatii de genul sau nu sufera de vreo dereglare hormonala. Sa nu imi zici ca tu, daca esti heterosexual, te simti atras sexual de un baiat, iar daca nu, din cate stiu, nu poti ajunge in punctul in care poti produce... viermisori. Nu viermisori = nu borac.

Argumentul cu reproducerea nu pica deloc, e cam mult de explicat, poate de asta nu ma explic cum trebuie. Creierul produce niste hormoni cand facem ceva anume, acele lucruri "ceva anume" sunt cele necesare supravietuirii/reproducerii, astfel creierul "recompenseaza comportamentul reproductiv" (ghilimele ca e citat, articolul e in spaniola, il pun daca te intereseaza, e foarte util, apropo). Daca homosexualitatea e normala, de ce nu se pot reproduce ca, din cate stiu, scopul sexului e reproducerea?

Vad ca n-o duci tu bine cu subiectul cu hormonii, nu ca eu as fi as. Daca-s Ion, imi place Vasile pentru ca cred ca pot avea urmasi cu el, doar ca ce sa vezi? Nu pot. Cine castiga? Natura sau eu? Natura stie ca nu pot, eu cred ca pot.

Pe wiki a scris cineva care stie adevarul absolut? "Panteism" e cea mai apropiata denumire de credinta mea. Natura = dumnezeu. Natura - tot ce exista, de la particule subatomice la molecule, dumnezeu - creatorul lumii.

Mda, monogamia tine pana creste boracul, sau, cum ziceam, ala ar fi scopul ei.

Sunt unii care renunta la ideea de a avea copii doar pentru a ramane langa o persoana. Se pare ca intre creierul care a luat o doza de heroina si unul care tocmai a avut 0rgasm nu e nici o diferenta, doza de serotonina fiind aceeasi. Unii renunta la realitate, la a trai constient, pentru acel "drog", crezi ca altora le e greu sa renunte la copii pentru el? Desi il primesc tocmai pentru a avea copii.

Cand o sa intelegi chestia cu hormonii, o sa imi dai dreptate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

"n-o sa renunte la ei pentru binele altora". de unde stii asta?

"si sa. produca viermisori". repet intrebarea de mai sus. e infertil? Nu. Atunci de ce un poate?

"Ion e gay, se simte femeie". fail.

"o femeie nu e atrasa sexual de alte femei". ba da si se numesc lesbiene.

"daca esti heterosexual, te simti atras sexual de un baiat". pai nu, pentru ca eu sunt heterosexual.

Uau. O dai din ce in ce mai tare in penibil.

"Nu viermisori = nu borac". un gay poate sa produca "viermisori". wtf. iti e rusine sa folosesti cuvantul corespunzator? Grow up.

"Daca-s Ion, imi place Vasile pentru ca cred ca pot avea urmasi cu el". GRESIT.

"Daca homosexualitatea e normala, de ce nu se pot reproduce"... facepalm.

"scopul sexului e reproducerea?". nu neaparat. Deja incep sa-mi pierd rabdarea cu tine. Mult prea multe idiotenii intr-o singura postare.

Sa inteleg ca tu faci sex doar ca sa te reproduci? Cum e in cazul tau. partida si boracul?

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu imi pierd rabdarea ca tu citesti sa raspunzi, nu sa intelegi.

Pentru ca e impotriva naturii, cand tot ce trebuie sa faci e sa supravietuiesti/reproduci. N-am vazut vreun animal sa renunte la el pentru altii, in afara de om, si si aici e discutabila treaba, si de parinti (o femela paianjen se da pe ea ca hrana puilor cand raman fara). Ia da-le putina mancare animalutelor tale, cat sa invete ce-i foamea, vezi, mai sunt asa altruiste?

Nu poate avea urmasi in relatia respectiva, si daca dai un search, sa vezi ce si cum cu ce tot zic eu de hormoni si recompensa, o sa descoperi ca atractia sexuala exista pentru reproducere.
http://psicologiaymente.net/neurociencias/quimica-del-amor-droga-potente#!

Nu e chiar fail ca Ion se simte femeie, numai femeile sunt atrase de barbati, poate nu constientizeaza.

Am zis "o femeie nu e atrasa sexual de alte femei, daca n-a fost bombardata cu informatii de genul sau nu sufera de vreo dereglare hormonala"

Exact, nu te simti atras de un baiat, exact asa un homosexual nu se simte atras de o femeie, iar daca femeile pot ramane insarcinate fara 0rgasm, barbatii nu pot "insarcina" fara, iar fara atractie sexuala, raman fara 0rgasm. Asa ca degeaba Vasile cel gay vrea urmasi si merge la Maricica.

Scoti din context, sau citesti in graba. Am zis "Daca homosexualitatea e normala, de ce nu se pot reproduce ca, din cate stiu, scopul sexului e reproducerea?" Sau stii vreun cuplu de gay care are copii? Ma refeream la reproducerea in interiorul acelei relatii. Nu mai veni cu fertilitatea si vitro si nu stiu ce, scopul sexului e reproducerea, am zis-o de enjpe ori, altfel era doar de placere si oamenii se inmulteau altfel, dar fii sigur ca nu primesti placere daca nu faci ceva util, iar daca sexul nu era util, ciuciu placere.

Eu sunt prea atenta si prea gandesc lucrurile ca sa ma arunc…

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Parte din articol, ca sa intelegi cat de cat ce si cum cu atractia, si de ce exista: "Femelele cimpanzeu intretin relatii sexuale o data la 5 ani. Intretimp sunt fie insarcinate, fie alapteaza, si fara ovulatie, masculii nu sunt interesati.* Cand apare ocazia, este un eveniment important. Selectia naturala, a produs la oameni un creier care a evoluat spre maximizarea reproducerii, si substantele neurochimice ale fericirii au evoluat pentru a promova un comportament reproductiv. Asta nu prea mai are sens intr-o lume care controleaza natalitatea sau cu presiuni de sustenabilitate. Dar in natura, trebuia sa se preocupe de reproducerea multor urmasi. Asa ca, selectia naturala a creat un creier cu substante chimice care dau fericire pentru a recompensa comportamentul reproductiv."

*producatorii documentarului "Inside the human body" au facut un experiment intr-un local de streaptease (sau cum se scrie), s-a observat ca in zilele in care femeile erau la ovulatie au castigat mai multi bani, clientii spuneau ca le par mai atragatoare, concluzia fiind ca in perioada respectiva barbatii percep femeile mai atragatoare.

| suffarstar a răspuns (pentru Mădă0611):

Dar este tot o forma de credinta, nu? Sau e o simpla consideratie, mai mult o incadrare intr-o opinie? Imi pare ca panteismul este o ramasita a fiolosofiilor orientale de tip yoga(acolo apare ideea de divinitate ca ocean de existenta), budism, ma rog, sisteme ce pot fi incadrate in ezoterism. De asta te-am intrebat. In fond, ezoterismul e stiinta pur empirica.

| Mădă0611 a răspuns (pentru suffarstar):

La cat de mici suntem in univers, totul e doar credinta, chiar si ca universul exista. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Ba da, e fail ca Ion se simte femeie. Ce zici tu intra in alta categorie.

https://en.wikipedia.org/wiki/Transgender
https://en.wikipedia.org/wiki/Sexual_orientation
https://en.wikipedia.org/wiki/Gender_identity

"numai femeile sunt atrase de barbati"... facepalm.

"un homosexual nu se simte atras de o femeie"... nu mai pot cu idioteniile tale.

NU E VORBA DE ATRACTIE PENTRU A FACE UN COPIL.

"Sau stii vreun cuplu de gay care are copii"... stiu cuplu de lesbiene care au copii.

Aparent tu nu intelegi cum e cu sexul si cu facutul de copii.

"Ma refeream la reproducerea in interiorul acelei relatii"... si uite de-asta o dai tu in bara cand vine vorba de acest subiect. Pui problema gresit si nu esti capabila sa intelegi ce ti se explica.

Exista persoane care au copii nu in interiorul relatiei deoarece fie nu vor o relatie si vor doar un copil, fie nu pot in interiorul relatiei si apeleaza la surse externe.

Scopul sexului nu e doar reproducerea. Mai e si crearea de legaturi intre persoane. De-asta nu faci sex doar ca sa te reproduci ci o faci de mai multe ori cu X sau Y.

De-asta nu esti tu capabila sa intelegi ca homosexualitatea nu e "naspa". Tu ai o obsesie cu "boraci in interiorul relatiei" iar daca iti prezint cazuri de persoane care nu fac asa ceva, incepi sa dai cu stangul in dreptul si sa-ti distrugi singura argumentul.

Fie ca vrei sau nu sa accepti, homosexualitatea e naturala si normala si e benefica pentru specie. Ba mai mult de atat, in cazul absurd in care TOTI devenim gay peste noapte, facutul de boraci nu se schimba cu nimic deoarece atat Vasile cat si Maricica pot sa faca boraci chiar daca nu sunt interesati unul de celalalt. Sa pleci de la premiza ca homosexualitatea pune in pericol specia deoarece nu se pot reproduce e o idiotenie uriasa pe care pana acum, doar la persoanele religioase am intalnit-o.

Greseala pe care o faci tu este "in cadrul relatiei".

Ti-am pus o intrebare mai sus la care nu ai raspuns. Tu vrei copil iar persoana cu care esti nu poate sa-ti ofere. Ce faci in acest caz? Apelezi la o sursa externa nu? Normal ca da.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Gay is a term that primarily refers to a homosexual person or the trait of being homosexual." - "Homosexuality (from Ancient Greek ὁμός, meaning "same", and Latin sexus, meaning "sex") is romantic attraction, sexual attraction or sexual behavior between members of the same sex or gender." Citesti doar sa raspunzi, nu sa intelegi. Lesbienele sunt gay, dar copilul/copiii nu apartin amandurora. Eu vorbesc despre ce e natural si ce nu, nu ma intereseaza cum lucrurile sunt in prezent, sau de cateva mii de ani, si nu ma intereseaza daca intelegi sau nu, poate vreodata o sa reusesti, desi ma indoiesc... Atractia exista pentru reproducere. Monogamia exista pentru protectia urmasilor, asta e scrisa in adn-ul nostru, si e impartit pe genuri, sexul nu e pentru legat prietenii, restul e can can.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

"romantic attraction, sexual attraction or sexual behavior between members of the same sex or gender"... exact ce ti-am zis eu. Tu ai zis mai sus ca un gay se simte femeie iar eu ti-am demonstrat ca nu ai dreptate. Accepti ca ai gresit in acea afirmatie? Daca scot un da in acest caz, mai sunt sanse sa intelegi si restul discutiei.

"Lesbienele sunt gay"... lesbienele sunt lesbiene iar gay-ii sunt gay.

"copilul/copiii nu apartin amandurora"... asa si? Tocmai ti-am demonstrat ca se pot reproduce iar atractia lor romantica si sexuala nu le impiedica sa faca copii.

"Eu vorbesc despre ce e natural"... si eu ti-am aratat ca homosexualitatea este naturala. Ti-am aratat ca se intalneste si la alte animale, si daca vrei, ma screm putin si-ti arat ca homosexualitatea ESTE benefica pentru specie.

"Atractia exista pentru reproducere"... nu neaparat.

"asta e scrisa in adn-ul nostru"... daca vrei ne bagam si in monogamie dar nu cred ca esti chiar pregatita. Hai sa stam la homosexualitate momentan si dupa ce terminam, discutam si despre monogamie.

"sexul nu e pentru legat prietenii"... ti-am pus o intrebare mai sus... tu cand faci sex, il faci ca sa te reproduci? Partida si copilul?

Momentan ai 2 intrebari la care nu mi-ai raspuns. Cea cu sexul si cea cu copilul in cuplu.

Hai sa reluam punctele principale :

1 - Homosexualitatea e naturala fie ca vrei tu sa accepti fie ca nu
2 - Faptul ca X sau Y nu pot avea copil in cadrul acelei relatii e irelevant
3 - Homosexualitatea se intalneste si la alte specii nu doar la om
4 - Problema ta NU este reproducerea deoarece ti-am dat niste cazuri si ti-ai distrus singura argumentul. La acest punct e de preferat sa stai sa gandesti ce raspunzi deoarece argumentul tau e foarte usor de distrus.
5 - Homosexualitatea ESTE benefica pentru specie
6 - Tu pornesti de la premiza gresita, pornesti de la un scenariu SF ce tine de idiotenia cu "daca toti estem gay, nu ne mai reproducem". Ti-am demonstrat ca atat scenariul este stupid cat si argumentul cu reprodusul.

Dar inainte sa mai continuam discutia pe tema asta, vreau sa-mi zici daca accepti ca ai gresit cand ai zis ca un gay se simte femeie.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing
Da un search dupa ce si cum cu hormonii produsi de creier, mai ales cei implicati in atractie, iubire si reproducere.

Am dat fragmentele alea de pe wiki sa vezi ca atunci cand am zis de gay, ma refeream si la lesbiene. Gay inseamna homosexual, iar homosexual inseamna atractie fata de persoane de acelasi sex. Scopul atractie e sexul, iar scopul sexului e reproducerea. Sunt specii de animale care nu traiesc mai deloc, doar supravietuiesc cat sa se reproduca. Crezi ca omul e special? Crezi ca cine ne-a creat s-a gandit "uau, pe astia ii fac mai jm3k3ri, le dau sexul sa se bucure de el, ca ei sunt speciali, nu trebuie sa faca nimic"? Care crezi ca e scopul 0rgasmului daca sexul nu e pentru reproducere? De ce nu suntem toti bisexuali sau homosexuali daca sexul e doar pentru placere? Tu de ce nu esti atras de baieti?

Hormonii masculini raspund la cei feminini, si invers, e ca un magnet, plus cu plus se reping, plus cu minus se atrag. Cand persoane de acelasi sex se atrag, inseamna ca ceva nu e in regula. Daca ceva nu e in regula, nu e natural. N-am zis ca e musai sa faci cati copii poti, am zis de ce homosexualitatea nu e normala, daca se intalneste si la alte specii, nu o face normala, pentru ca, o spun a enjpea oara, sexul exista cu un scop. N-am zis nici ca trebuie omorati homosexualii.

N-am gresit cand am zis ca un gay se simte femeie, chiar daca nu contientizeaza. Sunt aproape sigura, si spun aproape pentru ca n-am avut timp sa cercetez/sa ma documentez, si eu n-am vreun aparat de detectat nivelul de hormoni din organismul cuiva, ca cei care simt atractie fata de persoane de acelasi sex, au un nivel crescut de hormoni care definesc sexul opus. Daca masculin e + si feminin e -, prea multi hormoni feminini intr-un organism masculin, o sa-l transforme in unul feminin, iar - cu - se resping, ramane atractia fata de +. Sunt lucruri care pentru ca nu au fost dovedite nu inseamna ca nu sunt adevarate, stim prea putine despre organism, dar daca ti-ai raspunde la intrebarile de mai sus, ti-ai raspunde tie, ca-s retorice, o sa vezi ca nu e chiar asa fail ce zic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

"scopul sexului e reproducerea"... nu mai pot sa repet aceleasi lucruri.

"De ce nu suntem toti bisexuali sau homosexuali daca sexul e doar pentru placere"... facepalm.

"Hormonii"... observ ca esti obsedata de hormoni.

"N-am gresit cand am zis ca un gay se simte femeie"... si uite de ce discutia cu tine e inutila. Ti-am aratat ca ai gresit si tot nu vrei sa accepti. Si eu care speram ca esti mai diferita de restul de pe acest site. Se pare ca m-am inselat deoarece nivelul tau la acest capitol este la fel cu cel al crestinilor.

"n-am avut timp sa cercetez/sa ma documentez"... si atunci de ce insisti in a discuta despre acest subiect? Nu ti se pare mai corect sa te documentezi pe bune inainte sa vorbesti? E ok, ai un punct diferit, ti-l exprimi DAR daca ti se zice ca nu ai dreptate si culmea, ti se si arata, atunci stai in banca ta.

Documenteaza-te pe bune si revino.

Tu ai o obsesie cu hormonii, cu "gay se simt femei" si cu homosexualitatea cu toate ca ce zici tu sunt subiecte diferite.

Te-ai obosit macar sa citesti cele 3 link-uri pe care ti le-am dat? Citeste-le si dupa ce termini, mergi la trimiterile lor.

"pentru ca nu au fost dovedite nu inseamna ca nu sunt adevarate"... si uite cum apare mentalitatea gresita intalnita des la crestinii de pe acest site. Sari si tu ca majoritatea crestinilor fara sa stiti despre ce e vorba.

Inca nu ai raspuns la cele 2 intrebari pe care ti le-am pus. Mai astept mult?

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis ca n-am avut timp ca sa pot spune sigur, si nici atunci n-ar fi ceva sigur sigur, asa ca am zis ca-s aproape sigura. E o diferenta intre a te documenta putin si a citi tot ce se gaseste pe un subiect. Pam pam.

Da, insist cu hormonii ca ei ne dicteaza comportamentul, si atata timp cat nu vrei sa te interesezi daca am sau nu dreptate, n-o sa intelegi de ce insist cu ei, ca daca zic ceva, nu crezi, asa ca daca citesti si te convngi, crezi, logic. E destul de ciudat ca n-ai habar despre ce vorbesc desi nu crezi in prieteni imaginari care ne-au facut speciali... thinking

Am zis de mai multe ori ca homosexualitatea nu inseamna infertilitate, asa cum am zis de ce exista atractie, fie ea si homosexuala, si de ce exista sex. Apropo, alea se numesc organe sexuale sau organe de reproducere. Hmm, cei care le-au numit asa imi dau dreptate, sau sunt prosti, ca mine? Iar daca sunt organe de reproducere si fertilizarea in vitro nu era in planul naturii, iar + cu + si - cu - se resping, si daca un barbat nu poate avea 0rgasm fara atractie, iar fara 0rgasm nu poate produce spermatozoizi, nu e dubioasa treaba cu homosexualitatea? Daca era utila speciei, si aici te refereai la neurmasi, desi tot zici de fertilitate, cei atrasi de pers de acelasi sex erau infertili.

A 2-a intrebare era cea cu sexul si boracul, parca. Am raspuns. Am zis ca n-am zis ca [laughing] e musai, altfel femeile ar fi tot timpul insarcinate, ci ca am explicat de ce exista sex si atractie. Faci scheme ca ma repet, dar ceri sa ma repet. confused

"Facepalm" nu e raspuns.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu-i nici o problema. Documenteaza-te pe bune si numai DUPA ce ai invatat cum e cu homosexualitatea si alte chestii de genul acesta sa te intorci sa discutam.

"asa ca am zis ca-s aproape sigura"... si eu ti-am zis ca acel "aproape sigura" de fapt inseamna "varza".

Apropo, dupa ce te documentezi, astept un "da, ai dreptate" in legatura cu partea cu "se simt femei".

Uite o chestie care cel mai probabil o sa te blocheze.

Daca Ion se simte femeie, el poate sa fie gay sau poate sa fie hetero. Ce zici? Intelegi ce ti-am spus?

Ion se simte femeie si este casatorit cu Maricica. Ia-o p'asta.
Ion se simte femeie si este casatorit cu Vasile. Ia-o si p'asta.

Nu ai citit ce ti-am oferit. Pacat.

"homosexualitatea nu inseamna infertilitate"... corect, motiv pentru care argumentul tau cu "nu se pot reproduce" pica. Ti-am explicat ca pe langa faptul ca este gresit si ca ti-ai distrus singura argumentul, ai plecat si de la o premiza gresita si anume "copilul trebuie sa faca parte neaparat din acea relatie". Nimic mai fals.

Raspunde la aceasta intrebare :

- Tu vrei copil iar Vasile nu poate sa-ti ofere. Apelezi la o sursa externa sau nu?

"n-am zis ca [laughing] e musai, altfel femeile ar fi tot timpul insarcinate"... si uite cum asa incet incet, iti distrugi argumentul cu "sexul e doar pentru reproducere".

Hai ca o luam usor ca sa intelegi. Vad ca accepti ca nu e partida si boracul. Zi-mi de ce faci sex "protejat". Nu cumva sexul protejat nu e natural? Chiar tu ai zis, sexul e doar pentru reproducere deci conform tie, natural e boracul si partida.

Deci... de ce faci sex din moment ce nu te reproduci?

Gandeste bine inainte sa raspunzi.

"organe sexuale sau organe de reproducere"... facepalm.

""Facepalm" nu e raspuns. "... e un raspuns suficient de bun pentru idioteniile pe care le debitati unii. Nici macar nu va obositi sa va documentati pe bune dar sariti cu afirmatii si insistati ca aveti dreptate.

Ti-am repetat de foarte multe ori ca nu ai dreptate, ti-am explicat de ce, ti-am oferit niste link-uri asa pentru inceput si vad ca tu inca mai continui cu +/-, hormoni, ion se simte femeie si alte idiotenii de genul acesta.

Citeste ce ti-am oferit, documenteaza-te pe bune si revino DUPA ce ai invatat macar chestiile de baza.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu despre homosexualitate era vorba la documentat, ci la ce hormoni au homosexualii in organism. Nu merge cu cine stie ce articole vechi, pentru ca de exemplu "The Church says that the Earth is flat, but I know that it is round. For I have seen the shadow of the earth on the moon and I have more faith in the Shadow than in the Church." e o super prostie, si multi o cred, asa ca nici wiki nu e de luat in seama, in afara de cazurile in care e vorba de etimologia vreunui cuvant.

N-o sa vezi un da, peeentru ca ti-am zis, + cu + si - cu minus se resping, iar daca se atrag, inseamna ca de fapt unul din poli nu e ceea ce pare. Daca un barbat e atras de un barbat, nu e barbat (+ cu + nu se atrag), si din cate stiu, exista 2 genuri, masculin si feminin. Prin excludere ramane feminin. Asta nu inseamna ca o sa vrea sa poarte rochite cu fundite, ci ca subconstientul lui se comporta cum trebuie, ca unul al unei femei, e atras de barbati. Ce e asa greu de inteles? Probabil nivelul de estrogen, cred, nu e atat de ridicat cat sa se simta 100% femeie, ca apoi doi homosexuali ar fi doua femei, si tot nu s-ar atrage. Oricum, e ceva legat de hormonii la care ai alergie. laughing

Daca Ion se simte femeie (n-ai inteles treaba cu simtitul, dar o sa raspund si asa), gay inseamna ca o sa fie atras de femei si heterosexual inseamna ca o sa fie atras de barbati, dar daca e atras si de unii si de altii, e bisexual. Nu conteaza cu cine e casatorit, multi se casatoresc ca sa-si ascunda orientarea sexuala, doar ca ce sa vezi? nu pot intretine relatii sexuale cu sotiile? Multi si-au povestit viata pe ici colo, asa stiu ca nu se simt atrasi de sotii si nu pot face sex cu ele, deci ciuciu boraci. La femei e mai simplu ca n-au nevoie de erectie.

N-am citit si n-o sa citesc pentru ca nu ma ajuta cu nimic sa stiu mai multe despre ceva ce stiu si imi e inutil.

Nu stiu in ce limba sa iti mai explic ca nimeni nu prefera specia noastra cat sa fi spus "a, astia o sa descopere o metoda cam ciudata de inmultire, dar hai sa ii facem sa simta atractie, sa faca sex, creierul sa le recompenseze actiunea respectiva, desi n-are avea de ce, dar eh, sunt oameni, ii iubim, am creat intreg universul pentru ei, sunt superiori oricarei alte forme de viata, sexul sa fie doar pentru placere, recompensa pentru ca-s minunati. multe inimioare" (y) Nu stiu daca toate subspeciile de scorpioni se inmultesc asa, dar am vazut ca femela si masculul se prind de clesti, "lupta", e un fel de dans chiar, sa vada daca "partenerul" e suficient de puternic pentru a avea urmasi cu el, masculul lasa spermatozoizii pe pamant si trage femela peste ei, daca poate. Ar fi si asta o metoda de reproducere pentru oameni daca tot o tii cu Ion e gay si merge la Maricica sa-i faca un copil, pentru ca, repet, fara atractie nu exista erectie, fara erectie nu exista sex, fara sex nu exista 0rgasm, deci ciuciu spermatozoizi (poate muta astia intrebarea la dragoste si sex), si in cazul asta, ciuciu borac. Dar nu-i asa. Nu te intrebi de ce?

Sunt idiotenii ca nu le intelegi, inteleg. Ti-am zis, e ciudat ca desi nu crezi in prieteni imaginari care ne-au creat speciali si avem suflete pereche (crezi in asa ceva?) nu te-ai intrebat de ce simtim ce simtim cand vedem o anumita persoana, de ce suntem atrasi sexual de ea, de ce cu ea e totul roz si fara ea sunt doar nori.

Repet pentru a enjpea + ejnpea oara: nu am treaba cu homosexualii (vezi mai sus cu rozul si norii), explic, incerc de fapt, de ce homosexulitatea nu e normala.

Eu vreau un copil cu Vasile, daca nu se poate, fie din bun simt pentru Vasile n-o sa vreau cu altul, fie, daca el vrea, o sa infiem. Sau daca chiar vreau unul al meu, il las pe Vasile si imi caut un Ion fertil.

N-am zis ca nu poate fi practicat si fara vreun plan de avut copii, ci ca e un instinct, e instinctul de reproducere, asta e scopul lui. Iar cum numai un barbat si o femeie pot avea copil, daca scopul sexului e asta, pentru asta exista. Nu stiu cum sa mai explic, fara sa ma lungesc sau sa folosesc cine stie ce termeni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

"N-o sa vezi un da"... mai vedem. Tu documenteaza-te in legatura cu ce ti-am dat eu. Ti-am dat 3 subiecte, pentru inceput, wikipedia e ok. Ai citit ce ti-am oferit? Nu.

"N-am citit si n-o sa citesc"... si uite cum nivelul tau e la fel ca cel al crestinilor cu care am mai discutat pe acest site. Habar nu aveti despre ce vorbiti dar va dati cu parerea. Trist.

Aparent nu ai inteles nici exemplul meu cu Ion care se simte femeie si este casatorit cu o femeie. Stii de ce nu il intelegi? Pentru ca nu te-ai documentat. Ignoranta ta te orbeste.

"nu ma ajuta cu nimic sa stiu mai multe despre ceva ce stiu"... pai tocmai asta-i problema... NU STII.

Ai facut niste afirmatii care tin de un alt subiect si pretinzi ca sunt corecte cu toate ca nu ai dreptate.

Ti-am demonstrat ca argumentele tale ce tin de "homosexualitatea ie naspa" sunt penibile si te-am facut sa ti le distrugi singura.

"il las pe Vasile si imi caut un Ion fertil"... sau mai e varianta in care apelezi la Ion doar pentru borac dupa care te duci la Vasile.

"scopul sexului e asta"... chiar nu mai pot cu idioteniile tale. Repeti aceleasi lucruri cu toate ca ti se explica faptul ca nu ai dreptate. Sexul NU e doar pentru reproducere.

Vad ca tu chiar nu esti capabila sa intelegi niste chestii exagerat de simple. Ba mai mult de atat, pe langa faptul ca esti varza la aceste subiecte, o mai arzi si tupeista cu "da eu n-o sa citesc ce mi-ai dat ca stiu deja". FAIL.

Sa te iei de mana cu majoritatea crestinilor de pe acest site care au aceeasi mentalitate ca tine.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai, eu ti-am tot raspuns, tu n-ai raspuns la nici o intrebare. Care e scopul sexului daca nu reproducerea? Sa creeze legaturi intre oameni nu merge pentru ca sexul ala sanatos creaza o legatura pe o anumita perioada si rivalitate intre membrii unui grup, care daca nu ar fi tinuti in frau de legi inventate de oameni, numai util speciei n-ar fi.

Cred ca nu ti-ai citit articolele. "Several prenatal, biological factors, including genes and hormones, may affect gender identity" devil https://en.wikipedia.org/wiki/Gender_identity#Biological_factors

https://en.wikipedia.org/......rientation "Gay men and straight women have, on average, equally proportioned brain hemispheres. Lesbian women and straight men have, on average, slightly larger right brain hemispheres."

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

"GENDER IDENTITY"... aparent tu esti cea care nu a citit articolele. De fapt, le-ai citit asa pe sarite si nu ai inteles nimic din ele deoarece ai un punct de vedere si nu esti capabila sa vezi ceva ce nu coincide cu el.

Poate asa intelegi si tu ca afirmatia ta legata de hormoni si afirmatia cu "Ion se simte femeie" nu este tocmai corecta cand vine vorba de homosexualitate. Ce zici tu tine de un ALT subiect.

Although the formation of gender identity is not completely understood, many factors have been suggested as influencing its development.

Vezi? Asta-i problema ta. Citesti doar ce coincide cu punctul tau de vedere si ignori restul. Cam ca majoritatea crestinilor de pe acest site.

Deci ia incepe tu asa frumos si reciteste articolele, dar de la cap la coada si fara favoritisme si ignoranta... ok? Hai ca poti.

Stai asa ca sa fiu sigur ca ai inteles :

GENDER IDENTITY GENDER IDENTITY GENDER IDENTITY GENDER IDENTITY GENDER IDENTITY GENDER IDENTITY GENDER IDENTITY GENDER IDENTITY GENDER IDENTITY GENDER IDENTITY GENDER IDENTITY GENDER IDENTITY GENDER IDENTITY GENDER IDENTITY GENDER IDENTITY GENDER IDENTITY GENDER IDENTITY GENDER IDENTITY GENDER IDENTITY GENDER IDENTITY GENDER IDENTITY GENDER IDENTITY GENDER IDENTITY GENDER IDENTITY

Ai priceput acum? Sper ca da.

Vezi ca scrie tot in acel articol, chiar la inceput :

Not to be confused with Sexual orientation or Sexual identity.

Hai sa fiu sigur ca intelegi si asta :

Not to be confused with Sexual orientation or Sexual identity.

Ah da, era sa uit devil

Deci momentan ai de invatat despre :

1 - Gender identity
2 - Sexual orientation
3 - Sexual identity
4 - Transgender

Succesuri.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe wiki parca am citit ca homosexualitatea e utile societatii ca un gay e... dizainăr si un alt gay e profesor. Pe bune? Vrei sa iau in serios asa ceva? Ce conteaza "gender identity", "sexual orientation", "sexual identity" si "transgender" cand cei care fac afirmatii despre cele 4... chestii vin cu "homosexualitatea nu e impotriva naturii", ca daca ar spune ca e, si-ar lua "aparatorii drepturilor omului in cap" (apropo, astia-s niste penibili jalnici) si ce ziceam mai sus cu dizainăru? Tu o iei pe wiki prea in serios, si si asa, nu citesti atent sau citesti pe sarite. Peste tot se aminteste de hormoni, si cantitatea de hormoni produsa de creier nu e scrisa in adn, e un raspuns la mediul inconjurator, de asta unii se trezesc ca-s gay dupa 20-30 de ani de negay. In adn trebuie sa fie ceva de genul: resurse putine --> foame --> hrana --> dopamina, ca recompensa pentru ca ti-ai facut treaba, ti-ai facut plinul. Pe viitor daca vrei dopamina, halesti ceva, si daca nu ti-e foame. La fel e in cazul sexului. Nu mi-ai raspuns la intrebari. Care e scopul sexului si al atractiei sexuale? De ce nu ne inmultim ca scorpionii din poveste daca homosexualitatea e normala?

Uite, pe oricare link as citi, se aminteste de hormoni. Repet, nu conteaza cum se vede Gigel pe el (sexual identity), faptul ca e atras de alt Gigel (sexual orientation), e semn ca in organismul lui sunt mai multe chestii feminine decat masculine. Am luat de pe wiki nu ce am citit pe sarite, ca pe sarite nu gasesti ce te intereseaza, ci ce conta, gayii si femeile heterosexuale au creierul la fel, si e doar un exemplu.
Si apropo de cum se vede cineva pe el, e cam fortat exemplul, dar e exemplu. Daca ai 10 catelusi si o pisica, el n-a mai vazut vreo pisica, ce crezi ca crede ca e? Cand femelele sunt in perioada fertila, elimina odata cu urina un hormon care atrage masculii cam pe o raza de 100 de metri, sau mai mult. De urina carei specii o sa fie atras, de o catelusa sau o pisicuta? Asta e ca sa intelegi cat de cat diferenta dintre cum te vezi si cum esti de fapt.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

"Pe wiki parca"... lasa tu "PARCA". Tot cu acel "parca" ai zis si faza cu "un gay se simte femeie". Tu pune mana si citeste pe bune nu "parca".

"Ce conteaza "gender identity", "sexual orientation", "sexual identity" si "transgender""... pai conteaza deoarece subiectele sunt DIFERITE iar aparent, tu nu stii diferenta si faci afirmatii eronate.

"homosexualitatea nu e impotriva naturii"... pai nu e.

"Tu o iei pe wiki prea in serios"... facepalm. Nu e vorba de wiki. Daca nu-ti place wiki, ai o gramada de trimiteri la articole si publicatii de unde poti sa te documentezi si mai detaliat.

"hormoni"... deja esti penibila. Ai aceasta obsesie cu hormonii dar vad ca nu ai bunul simt sa citesti ce ti se ofera, sa realizezi ca gresesti. Esti la fel de penibila precum crestinii de pe acest site.

"unii se trezesc ca-s gay dupa 20-30 de ani de negay"... nu-i adevarat.

Repet, nici macar nu ai bunul simt sa citesti ce ti se ofera. Pacat.

"se aminteste de hormoni"... chiar nu mai pot cu obsesia asta a ta. Citeste naibii TOT nu pe sarite si nu cu favoritism.

" e cam fortat exemplul"... fortat si tampit.

"de o catelusa sau o pisicuta"... uau. Nivelul de penibilitate a ajuns exagerat de sus.

CITESTE CE TI SE OFERA. Pana acum ti-am demonstrat de mai multe ori ca gresesti si vad ca pe langa faptul ca nu vrei sa te documentezi, tu insisti in a-ti arata greselile.

Ti-am demonstrat ca habar n-ai despre ce vorbesti, ti-am demonstrat ca incurci subiectele, ti-am demonstrat ca boracul nu e neaparat sa faca parte din cardul relatiei, ti-am demonstrat ca un homosexual se poate reproduce si cel mai important, am aratat ca si tu la fel ca si crestinii de pe acest site, iti bazezi afirmatiile pe favoritism si ignoranta.

De la tine ma asteptam la putina logica dar aparent, vad ca e prea greu.

Era de preferat sa citesti pe bune inainte sa raspunzi la comentariul de mai sus dar vad ca nici macar atat nu ai fost capabila sa faci.

"pe sarite nu gasesti ce te intereseaza"... ba da. Tu treci pe sarite si cand vezi cuvantul "hormoni", te opresti acolo si citesti deoarece coincide cu punctul tau de vedere.

Cu toate astea, habar n-ai ce citesti si ai demonstrat de mai multe ori si vad ca inca vrei sa demonstrezi. Trist.

Invata despre :

1 - Gender identity
2 - Sexual orientation
3 - Sexual identity
4 - Transgender

Repet pentru ultima data : revino cu un raspuns DUPA ce ai invatat aceste 4 subiecte.

"De ce nu ne inmultim ca scorpionii"... uau. IQ level : under 9000.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prietene, eu am citit, am zis ce am avut de zis, ti-am aratat ca inteleg diferenta dintre sexual orientatio si sexual identity, dar tu citesti sa raspunzi, in fine, raspunde si tu, si face palm, iq level, trist, sau fail nu sunt raspunsuri, sau sunt, ca alea "asa a zis dumnezeu". Care e scopul atractiei sexuale si al sexului? Cred ca tu stii doar vorba "eh, e adolescent, fierb hormonii in el" de sari asa cand auzi de hormoni, ei, nu-i ce si cum zice lumea. Si ce daca au trimiteri, am zis parca pentru ca intr-un link dintr-o trimitere am citit si nu mai stiu exact la care, ca sa pun fragmentul. Freud zicea ca toti eram sau inca suntem bisexuali, si da, e adevarul absolut ca deh, Freud e Dumnezeu, ala cu d mare.

Vad ce incerci sa faci. Te iei de anumite cuvinte ca sa castigi argumente. Pe mine nu ma intereseaza cine castiga. Am inteles cu ce te agiti, tu n-ai inteles ce tot repet cu hormonii, si mai fi mimezi vreo alergie la cuvant pentru ca nu intelegi. Daca si tu crezi ca homosexualitatea e utila societatii pentru ce parca scrie pe wiki, e buna treaba.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

"inteleg diferenta dintre "... din contra, ai aratat ca NU intelegi diferenta si ti-am demonstrat asta.

"fierb hormonii"... obsesia asta a ta devine ridicola.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Chiar si acum, in loc sa te documentezi pe bune, te-ai repezit sa lasi un raspuns. Pe mine nu ma intereseaza sa lasi raspunsuri bazate pe favoritism si ignoranta.

Vad ca te iei de crestini in diverse cazuri dar si tu comiti exact aceleasi greseli ca ei.

Invata diferenta dintre acele subiecte si DUPA ce ai invatat, revino cu un raspuns. Ah stai, stiu ca nu vei face asta.

1 - Gender identity
2 - Sexual orientation
3 - Sexual identity
4 - Transgender

Prea complicate pentru tine.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot n-ai raspuns la intrebari.
Atacul e cea mai buna aparare, dar ca sa te aperi trebuie sa fii atacat, eu n-am atacat, concluzia: te-ai autoatacat. Daca spun de ce, faci urat.

Deci, de ce exista atractie sexuala?
Care e scopul sexului?
De ce nu ne putem inmulti aftfel?
De hormonii carei femele o sa fie atras pisoiul tau?

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Repet, nu conteaza cum se vede Gigel pe el (sexual identity), faptul ca e atras de alt Gigel (sexual orientation), e semn ca in organismul lui sunt mai multe chestii feminine decat masculine." Ti se pare ca nu fac diferenta?

| KodrutZ a răspuns (pentru Mădă0611):

La fel cum nici crestinii nu trebuie' sa faca "şou" cu orientarea lor religioasa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

"n-ai raspuns la intrebari"... cu timpul. Tu prima data trebuie sa inveti despre ce vorbesti si sa stii chestiile elementare apoi sa pui intrebari.

"mai multe chestii feminine decat masculine"... de-asta e bine sa citesti ce ti se ofera nu sa o arzi tupeista ca majoritatea crestinilor de pe acest site.

"Ti se pare ca nu fac diferenta? "... da, nu faci diferenta. Problema ta e ca habar nu ai despre ce e vorba. Argumentele tale sunt bazate doar pe favoritism si ignoranta iar ocazional, vomiti un "parca".

Cat despre intrebarile tale, eu ti-am tot pus cateva si nu ai raspuns la ele. Ideea era sa te fac sa-ti raspunzi singura la idiotenii.

Deci... tu de ce faci sex din moment ce il faci de cele mai multe ori protejata? De ce fac sex persoanele care merg la agatat pentru un one night stand?

GANDESTE (stiu ca partea cu ganditul e grea pentru tine deoarece ai idei fixe dar incearca) INAINTE SA RASPUNZI.

1 - Gender identity
2 - Sexual orientation
3 - Sexual identity
4 - Transgender

Vad ca tot nu vrei sa accepti ca gresesti si ca trebuie sa te documentezi. Vad ca insisti. Pacat. Ti-am zis sa-mi raspunzi numai DUPA ce inveti chestiile elementare legate de subiectele de mai sus.

Vad ca tupeismul, favoritismul si ignoranta te orbesc prea tare. Sa te iei de mana cu unii crestini de pe acest site.

Tocmai in exemplul tau cu Gigel demonstrezi IAR ca habar n-ai despre ce e vorba.

Repet pentru ultima data, revino cu un raspuns DUPA ce ai citit ce ti-am oferit si ai invatat macar chestiile de baza.

Stai asa sa fiu sigur ca intelegi :

DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA DUPA

*fac pariu ca nu intelegi nici acum

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing ca sa iti raspund eu, trebuie sa raspunzi tu, pentru ca, daca nu ma insel, intrebarile mele au fost primele. Cum sa iti explic de ce fac unii sex nu stiu cum daca nu stiu de ce exista atractie sexuala si sex, ca zici ca nu-i cum zic eu, deci nu stiu, tu stii, lumineaza-ma! not worthy

Ce, vrei sa iti pun fragmente de pe wiki sau sa filmez ecranul cum misc cursorul pe fiecare cuvant si link, astea fiind dovezi ca am citit ce cred unii? Am mai zis pe aici, acum vreo 2-3 ani s-a descoperit o noua componenta a ochiului, daca ar fi fost una foarte importanta, tot ce s-a spus inainte despre ochi, pica, asa e in cazul fabulatiilor cu diveriti insi citati de wikipedia, si pe care a trebuit sa ii citesc... Articolul in spaniola l-ai citit? laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Era de asteptat ca nu o sa citesti ce ti-am dat. Pacat. Asa ai mai fi invatat si tu cate ceva.

Chiar speram ca tu sa fii mai diferita fata de restul religiosilor mai ales ca am vazut ca-i contraziceai de multe ori in legatura cu diverse subiecte. Culmea, si tu faci exact aceleasi greseli ca ei.

https://en.wikipedia.org/wiki/Human_sexuality
https://en.wikipedia.org/wiki/Human_sexual_activity

Asta asa pentru inceput DAR avand in vedere ca n-ai avut nici macar bunul simt sa citesti ce ti-am dat legat de celelalte 4 subiecte, eu sunt dispus sa pariez ca si in acest caz o sa citesti pe sarite si o sa intelegi doar ce coincide cu punctul tau de vedere.

Ai avut 4 subiecte si nu ai vrut sa te documentezi chiar daca ti-am aratat ca esti mai varza decat varza. Acum vrei sa mai adaugam un subiect la lista? Cu ce anume o sa te ajute sa nu stii inca ceva? Bine, fie :

1 - Gender identity
2 - Sexual orientation
3 - Sexual identity
4 - Transgender
5 - Human sexuality

Ce rost are ca ti-am mai bagat un subiect la lista? Oricum nu citesti ce ti se ofera.

"citati de wikipedia"... asta-i tot ce intelegi tu? Mentalitatea ta se rezuma la "wikipedia ie naspa"? Fail.

Repet... ai 4 subiecte la care ai demonstrat ca esti varza si ca nu stii nimic iar acum mai adaugam unul. Are rost sa intru in detalii amanuntite cand tu nu vrei sa inveti nici macar chestiile de baza? Are rost discutia cand tu iti bazezi afirmatiile pe favoritism, ignoranta si "parca"?

E ok si cu tupeismul dar doar atunci cand ai cu ce.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti haios. De unde stii ca n-am citit? Trebuia sa fac un rezumat, sau ce? Raspunde la intrebarile mele ca eu ti-am tot raspuns, ca tot vorbeai de tupeism.

Eu nu ma contrazic cu cineva (religiosi, de exemplu) de dragul de a ma contrazice. Imi spun parerea despre un subiect, in cazul de fata am zis ca homosexualitatea nu e normala si ca sexul exista pentru reproducere, daca cineva are ceva impotriva, discutam.

Mno, in articolele alea doua, alea noi, inca de la inceput mi se da dreptate, si tu zici ca citesc pe sarite. Cand un articol are 4 fragmente si primele 3 coincid cu credinta ta (ca totul e credinta), al 4-lea il citesti pe sarite, si e ok, daca observi ceva contadictii, il iei la puricat, altfel pe sarite e perfect.

"The biological and physical aspects of sexuality largely concern the human reproductive functions, including the human sexual response cycle and the basic biological drive that exists in all species."
Wiki imi da dreptate si ca fara atractie nu exista erectie, deci Ion cel gay nu o poate lasa gravida pe Maricica.

"love, trust, and care" = efectul oxitocinei

Interest in sexual activity typically increases when an individual reaches puberty - Puberty is the process of physical changes through which a child's body matures into an adult body capable of sexual reproduction to enable fertilization. It is initiated by hormonal signals from the brain to the gonads: the ovaries in a girl, the testes in a boy. In response to the signals, the gonads produce hormones that stimulate libido and the growth, function, and transformation of the brain, bones, muscle, blood, skin, hair, breasts, and sex organs.

The biological aspects of humans' sexuality deal with the reproductive system, the sexual response cycle, and the factors that affect these aspects. - si repet, in natura nu exista fertilizare in vitro, deci daca vrei copii, ii faci cum trebuie, dar daca tie iti plac barbatii, nu te simti atras de femei, nu poti avea erectie, deci nu poti face sex. Si inainte sa te agiti, iti reamintesc, vorbesc despre motivul pentru care exista sex, nu ca gayii sunt sau nu fertili.

"They also deal with the influence of biological factors on other aspects of sexuality, such as organic and neurological responses,[18] heredity, hormonal issues, gender issues, and sexual dysfunction." neurological reponses e ce ziceam cu Vasile care se simte femeie, nu ca ar vrea rochite roz, ci ca raspunde semnalelor masculine, iar natural e ca organismele feminine sa raspunda celor masculine.

Vad ca scrie despre hormoni, sau n-ai citit nici macar pe sarite?

"Sexual attraction is attraction on the basis of sexual desire or the quality of arousing such interest.[1][2] Sexual attractiveness or sex appeal is an individual's ability to attract the sexual or erotic interest of another person, and is a factor in sexual selection or mate choice" - "Sexual selection is a mode of natural selection where typically members of one gender choose mates of the other gender to mate with, called intersexual selection, and where females normally do the choosing, and competition between members of the same gender to sexually reproduce with members of the opposite sex, called intrasexual selection". Daca ne-ar fi reprodus asexuat, nu exista atractie sexuala, logic, dar daca exista, oare ce zici?

Si apropo de favoritism si ignoranta. Nu inteleg cum, daca ai citit pe wiki cat zici ca ai citit, inca vii cu "fail", sau de setat pe crestini ce esti te simti obligat sa aperi homosexualii, de dragul de a fi impotriva lor? Nu ca ai fi singurul.

Cate porcarii trebuie' sa citesc... Logic ca sexualitatea oamenilor a luat-o razna cand e asa usor sa prostesti creierul cu niste imagini, filmulete, povesti, si traficul de carne vie e cea mai profitabila afacere. Daca intelegi ce-am zis e ok, daca nu, la fel, si gata. Daca vrei sa raspunzi, spor la treaba.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Sa-mi bag picioarele ca am avut dreptate iar. Tu citesti doar ce coincide cu punctul tau de vedere. Eram sigur si am zis mai sus ca o sa faci asta.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Postez ce coincide cu punctul meu de vedere, desi as putea posta articolele intregi, tot ar coincide, pentru ca desi sexul nu e deloc printre subiectele mele preferate, hormonii sunt, iar fara sa vreau astea doua se leaga. Posteaza tu ce e in contradictie cu ce am zis. Si ai de gand sa raspunzi sau nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

"De unde stii ca n-am citit"... pentru ca inca faci afirmatii idioate.

Homosexualitatea e normala iar sexul NU e doar pentru reproducere. Daca citeai pe bune ce ti-am dat nu mai faceai aceste afirmatii idioate.

"Vasile care se simte femeie"... gata, nu mai pot cu prostia, favoritismul si ignoranta de care dai dovada cand vine vorba de aceste subiecte.

E clar ca ignori tot ce ti se spune daca nu coincide cu punctul tau de vedere clar eronat si nu ai bunul simt sa te documentezi inainte sa vorbesti.

Pana acum ti-am distrus toate argumentele idioate si te-am facut sa ti le distrugi singura. Cu toate acestea, vad ca tu inca mai insisti si faci aceleasi afirmatii idioate. Facepalm.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hopa, hopa, unde scrie ca homosexualitatea e normala si unde ca sexul nu e doar pentru reproducere? Trecem peste faptul ca eu am zis ca reproducerea e scopul lui, deci intr-o lume naturala, sexul ar fi doar pentru reproducere, ti-am zis mai sus de cimpanzei, si in afara de bonobo, delfini si oameni, sexul e doar pentru reproducere, e simplu de vazut in jur, vezi ce ziceam de urina animalelor.

Sa stiu daca sa imi mai bat capul. Eu sunt din 87. Esti macar de o varsta apropiata? laughing
Ti-am dat fragmente despre selectia naturala, despre reproducerea sexuala, din articolele date de tine, sau din link-uri din acele articole. E la mintea cocosului ca aia care se reproduc asexuat nu simt atractie pentru cineva din aceeasi specie, de fapt nu au tangente deloc (stiu sigur de o specie de paianjen, care doar sta la panda, vaneaza, se hraneste, se cloneaza, si moare). Noi simtim atractie pentru a ne reproduce, nu pentru a face sex ca... nu stiu de ce fac homosexualii sex, in afara de placere, dar placerea aia e recompensa doar. Asta nu vrei sa intelegi sau sa accepti, asa cum nu vrei sa intelegi ce tot zic cu Vasile care se simte femeie. Reeepeet pentru a enjpea oara. Nu se simte in sensul ca vrea rochite roz sau sa poarte tocuri, sau nu stiu ce, ci ca raspunde hormonilor masculini.

Nu mi-am distrus nici un argument, scurtez mesajele ca sa nu iti dau alte intrebari, ca nici la alea simple n-ai raspuns. Are rost sa iti cer sa faci un exercitiu de imaginatie si sa imi zici daca ar mai exista atractie sexuala si sex daca reproducerea ar fi asexuata?

| dannyel86 a răspuns:

Problema e in capul unora. Dumnezeu ii iubeste pe toti. Cel putin asa am invatat eu.

| aabaaab3278 explică (pentru dannyel86):

Am inteles. Si de Sodoma si Gomora n-ai auzit?

| R0R0 a răspuns:

Nu e o Problema. Daca oamenii sunt bisexuali, eu ma intreb de ce nu a creat Dumnezeu 2 femei la inceput, ci un barbat si o femeie. De ce? Pentru ca doar polii opusi se atrag, ca la magneti

| aabaaab3278 explică (pentru R0R0):

De unde stii ca nu a "creeat" si 2 femei la inceput?

| R0R0 a răspuns (pentru aabaaab3278):

Ai citit tu asta in Biblie?
Sau stramosii tai sunt Adama si Eva?

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Problema lui Dumnezeu e ca retardatilor care au scris fals ca exista un zeu. li se parea aiurea sa existe gay. asa ca au scris in biblie sa fie omorati cu pietre. (Leviticul 20)

| aabaaab3278 explică (pentru OmulDeStiinta1986):

Da, si culmea ca gay-ii au existat inca de pe atunci, si vor mai exista. Stim cu totii ca in trecut daca erai negru(african) aveai foarte putine drepturi, si usor usor sa fii negru nu mai e asa anormal, rasismul aproape ca a disparut, asa va fi si cu sexualitatea peste zeci de ani.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns (pentru aabaaab3278):

Yep