| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare generala:de ce din cauza suferintei ajungem de cele mai multe ori sa ne neglijam sanatatea si ne dam seama prea tarziu de consecinte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Pentru ca atunci cand suferi nu mai simti nimic.Nici ca te plimbi de ore intregi in ploaie fara tinta...nimic.Simti doar ca in loc de suflet ai un mare gol si prin minte iti trec zeci de ganduri.Numai la sanatate nu ti-e gandul, desi nu ar trebui neglijata niciodatahee hee

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Pentru ca atunci cand suferi nu iti mai pasa de nimic. Vrei doar sa te afunzi profund in aceasta stare pentru a o intelege si apoi vrei sa scapi de ea. Din aceasta cauza neglijam sanatatea noastra si nu ne gandim la nimic important, suntem cu capul in nori, mereu ganditori, mereu suferinzi.

| georgiana a răspuns:

Pana nu te love3sti nu te doare! apoi ajungi sa spui `ce bine ar fi fost daca`, asta e, mai multa atentie pe viitor si multa sanatate.

| viatadecacatt a răspuns:

Nu numai sanatatea...numai ai chef de nimic

| Alex_7297 a răspuns:

Vorbeşte în numele tău...

| warwara a răspuns:

Pentru ca ne focalizam atentia asupra acelei suferinte si nu ne mai gandim la nimic altceva...consideram ca nimic nu mai este prioritar in momente de suferinta sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alex nu vorbeam de mine sunt multe pers in sit asta si e nevoie de anumite raspunsuri pentru folosul fiecaruia in parte. Ok? Gandeste inainte de a posta un raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum nu mai pot sa pun intrebari nici la modul general fara sa ma critice lumea? Nu e vb de mine in nici un caz si nu ma intereseaza ce spun altii.Eu sunt ok. Ce situatie aiurea...sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cind suferi dintr-o anumita cauza apare dezinteresul chiar si pentru sanatatea propriei persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai atunci cand suferi, esti distrus/a. ca urmeaza si stresu

| dany4 a răspuns:

Pentru ca nu ne gandim la noi si la sanatatea noastra si ne gandim doar la altii, pentru noi nu ne facem timp niciodata, iar pentru fiecare propria persoana ar trebui sa fie cea mai importanta