| aabaaab3278 a întrebat:

Care este religia iubirii si a pacii?

18 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Singura religie care promoveaza pacea si nu practica razboiul sunt Martorii lui Iehova.Isaia2:2-4,Isaia43:10-12

| Musique a răspuns:

Mă tem că religia a pierdut aceste principii.

| RAY a răspuns:

In nici un caz crestini nu sunt iubitori si pascinci, budismul e ok

| lpavel a răspuns:

Absolut toate! Nu exista religie care n-ar invata despre astea...

| aabaaab3278 explică (pentru lpavel):

Satanismul invata la pace?

| anonim_4396 a răspuns (pentru aabaaab3278):

Cam ce anume stii tu despre satanism?

| aabaaab3278 explică (pentru anonim_4396):

Depinde care satanism.

| fllu07 a răspuns (pentru lpavel):

Aa, da. toate. doar ca majoritatea nu traiesc ceea ce ii invata pe altii.

https://www.google.ro/......ps?/search

http://mega-bitva.ru/za-cerkov-i-dvor-strelyayu-v-upor/

si cand te gandesti ca ortodoscsii rusi, ii "iubesc" pe FRATII lor, ortodocsii ucrainiei. drept dovada a acestei iubiri, ii impusca...
mare iubire.

| lpavel a răspuns (pentru fllu07):

Prost mai esti! Religia invata dar din pacate nimeni nu e sfant de aceia este ce este! Asta n-ai putut sa-ti dai seama singur?

| fllu07 a răspuns (pentru lpavel):

Wow. ce dovada de iubire.
cand cineva venea un contra argument la Isus, exemplul suprem al crestinilor, oare asa ii raspundea? "prost mai esti" nici atata nu sti?
sau, aceste imagini te-au lovit in orgoliu? cumva esti de partea domnilor in negru? sau sunt ortodocsi ca si tine?
te doare cand vezi ce face religia ta? daca da, cauta adevarul in biblie.
apropo, eu pot susine cu biblia ceea ce spun.
tu, poti?

| mentholinks a răspuns:

Iti recomand sa citesti ceva din Osho. Omul asta are alta viziune si pe mine cel putin m-a inspirat.

Răspuns utilizator avertizat
| Dorugar a răspuns:

Parerea mea este ca religia pacii si a iubirii este UMANISMUL.
Asta pentru ca autodeclarata religie a iubirii interzice iubirea sincera dintre un baiat si o fata, daca acestia nu au trecut pe la casa sarlataniei vesnice sa-ti citeasca pe bani multi din Marea Carte a Minciunii vesnice ca sa te binecuvanteze in numele lui Lucifer adica a Diavolului!

Iar religia Pacii binecuvanteaza razboaiele si actele de terorism, asa cum vedem in fiecare zi la stiri, rasplatind criminalii dupa ce ajung in cer, cu 72 de tarf... pardon am vrut sa spun fecioare.
Asa ca tot ce este religie pute ca un sconx a lucrarea Diavoleasca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Budismul, dupa parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A iubirii si a pacii.aia e.la ortodocsi, Iisus ne spune; veniti sa va dau pacea, dar nu asa cum o da lumea.Ci pacea bunului Dumnezeu.

| HowdidIgethere a răspuns:

Ai intrebat, ai aflat.

E cea mai sigura sursa TPU.