| element16 a întrebat:

Care poate sa imi faca si mie rost de partitura scrisa in psaltica a Axionului la Nasterea Domnului maxim pana maine seara va rog mult!

2 răspunsuri:
| Shinto a răspuns:

Cauta Buchet muzical athonit.vezi ca sunt 2 volume.Altfel,nu vad cum te-as putea ajuta.Nu cred ca gasesti pe net.
Ar mai fi Cantarile Sf.Liturghii,cu notatie dubla.Mergi la prima Biserica si intreaba de ultima. Poti copia notatia, in cazul in care n-o gasesti altundeva.Maine dimineata e slujba, deci ar trebui sa o gasesti

| Petre_Alexandru_1995 a răspuns (pentru Shinto):

Sunt 7 volume in colectia Buchete Athonite iar axionul se gaseste in buchetul 1 - DUMNEZEIASCA LITURGHIE;
de asemenea, daca mai ai nevoie de vreo partitura poti sa o ceri pe blogul meu : www.imnebizantine.wordpress.com