| TrollingFace a întrebat:

Care sunt cele 7 minuni ale lumi?
Cate lucruri inexplicabile exista pe care oameni de stiinta nu le pot explica?
De ce oameni seamana la perfectie?
De ce nu exista o singura rasa?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Cele 7 minuni ale lumii antice: marea piramida de la giza, farul din alexandria, colosul de la rodos,
statuia lui zeus din olympia,
gradinile suspendate,
mausoleul din halicarnas,
templul zeitei artemis din efes

| FucktheSystem a răspuns:

1. Google it.
2.Pentru că toate se descoperă la timpul lor.
3.Pentru că au structura ADNului asemănătoare, oricum identici nu sunt decât gemenii.
4.Adaptări geografice apărute în timp.

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Cele 7 minuni ale lumii noi: zidul chinezesc,statuia lui hristos de la rio de janeiro,machu picchu, taj mahal, colosseumul, chichen itza, vechiul oras petra. happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu exista o singura rasa? pentru ca suntem o specie de aia uita-te la orice specie vor vi rase / 2 nu chiar seamna daca ar seamana cum siai recunoaste familia e fals / 3 nu prea multe se fac eforturi mari sa se descopere stinta e mereu in upgrade si e un lucru fb / 4
Numele construcției Data construcției Constructori Data distrugerii Cauza distrugerii
Marea Piramidă din Giza 2550 î.Hr. egiptenii - -
Grădinile suspendate ale Semiramidei 600 î.Hr. babilonienii după secolul I î.Hr. cutremur
Templul zeiței Artemis din Efes 550 î.Hr. lidienii, greci 356 î.Hr. incendiu
Statuia lui Zeus din Olympia 435 î.Hr. grecii secolele V-VI d-Hr. incendiu
Mausoleul din Halicarnas 351 î.Hr. carienii, greci înainte de 1494 d.Hr. cutremur
Colosul din Rodos 292-280 î.Hr. Grecia elenistică 224 î.Hr. cutremur
Farul din Alexandria secolul al III-lea î.Hr.
o seara placuta

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru TrollingFace):

Nu-i nimic mai este gravitatia si fizica cuantica pe mine me intereseaza cuantica