| MimiJaneMara a întrebat:

Care sunt torturile în iad?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fii calma că nu vei mai exista vreodată

Răspuns utilizator avertizat
| mastadont a răspuns:

Tort cu ciocolată, tort cu fructe, tort supra-etajat, etc. Poftă bună laughing
Având în vedere că raiul și iadul sunt doar niște invenții ale omului primitiv și fricos pentru a avea o speranță la ceva după moarte astea sunt la fel de valabile ca torturile imaginate de inchiziție, care n-au nici măcar ciocolată.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Propile fapte cu bună știință cu bună voință. Sunt mult mai grele decât locul din iad iar astea se plătesc aicia toate iadul este încă blând cu omul rău.

| Drake21 a răspuns:

Nimeni nu poate raspunde cu certitudine la aceasta intrebare

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

Posibil sa te intrebe daca vrei sa fii direct drac

Răspuns utilizator avertizat
| EestiSodalane a răspuns:

Tortura conștiinței. În viața de apoi omul va fi conștient de toate faptele lui rele și însăși conștiința lui îl va chinui pentru eternitate. De asemenea mai este iubirea lui Dumnezeu. Acele "flăcări ale iadului" de care ați auzit nu sunt flăcări obișnuite. Ele sunt iubirea lui Dumnezeu care se dăruiește gratuit tuturor ființelor, inclusiv celor din iad. Aceste flăcări nu sunt rele, dar felul în care le vor percepe cei din iad va fi chinuitor. Știi cum se simte să primești iubire când nu o vrei sau nu simți că o meriți? Îngrozitor. De asemenea mai este înaintarea sufletului spre neființă fără ca acesta s-o atingă. Sufletul va exista întru eternitate, dar sufletul din iad va "alerga" mereu spre inexistență fără s-o poată atinge. Astea-s chinurile iadului.