| soimios a întrebat:

Care vi se pare cea mai mare blasfemie la adresa lui Dumnezeu?

Faptul de a spune despre El ca are copil cu o femeie?

Sau sa afirmi adevarul ca nefecioara Maria l-a conceput pe Isus cu soldatul roman Tiberiu Abdes Pandira?

4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ceea ce faci tu se numeste BLASFEMIE la adresa lui Dumnezeu.

| costis a răspuns:

Toate postarile tale concureaza cu succes la "mari blasfemii". Cat despre Maica Domnului, impotriva tuturor murdariilor, este cel mai respectat sfant. Cu bucurie ii astept toate sarbatorile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa ti-ar place sa se vorbeasca despre Iisus?big grine unde vine denumirea de Dacia? De la prima regină a statului dac străbun, Dacia-Dokia-Sorita, slujitoarea Soarelui, Marele Zeu, care a fost preoteasă şi regină pe la 3.000 î.e.n. La impactul cu romanii, dacii credeau în nemurirea sufletului şi erau deja monoteişti. Din punct de vedere al concepţiei filosofico-religioase, erau şi au rămas net superiori romanilor. Ei nu credeau decât într-un singur om-zeu, Zalmolxis, care avea să devină model pentru Iisus Hristos mai târziu, aşa cum Kybele-Kotys avea să devină sursa de inspiraţie pentru Fecioara Maria. Geţii cinsteau crucea văzând că una din cele mai frumoase constelaţii din emisfera boreală ( 50 de stele vizibile) are principalele stele dispuse în cruce, în dreptul Căii Lactee. Numele constelaţiei Lebăda este astfel un omagiu adus Păsării Divine pentru daci.

| raymusic5432 a răspuns:

Faptul de a spune despre El ca are copil cu o femeie