| AvalohAlyn a întrebat:

Cartile Ieromonahului Hrisostom Filipescu,cine le-a citit? ("Putine cuvinte,multa iubire","Putine lacrimi,multa bucurie",Asculta,priveste, atinge" Sunt un balsam pentru suflet, va garantez si vi le recomand.Cine le-a incercat, cum vi s-au parut? Aduc alinare, parerea mea.

1 răspuns:
| Holiday a răspuns:

Morfina aduce de asemenea "alinare". Dar nu rezolva problema si e folosita in general in situatii fara speranta sau doar pana se rezolva problema.
La fel si cu astea, pentru unii pot aduce "alinare", dar nu rezolva problema. Orienteaza-te catre ceva care sa te faca sa nu mai ai nevoie de astea, nu-ti face un scop din a trai pe sedative.