| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti despre literatura duhovniceasca/religioasa/spirituala?

Cititi asa ceva? Ati citit? Ati vrea sa cititi?

Daca ati citit ce carti/opere ati citit pana acum?

Ce crezi tu,personal, despre literatura duhovniceasca?

Recomand cartile:"Putine cuvinte multa iubire" si "Putine lacrimi multa bucurie" de ier.Hrisostom Filipescu,cartile lui te umplu de pozitivitate,pace si seninatate.Dar mai sunt o gramada de Sfinti Parinti care au carti foarte foarte bune,folositoare si interesante, mai ales pentru suflet.

Răspuns Câştigător
| Iliotropion a răspuns:

Da, e una din cele mai bune forme de asimilare dacă vrei să sporești în credință.
O să descriu una tare interesantă :
1.„Să fim oameni! Viața și Cuvântul Patriarhului Pavle al Serbiei" ed.Predania.
Un Patriarh model, foarte modest, născut în regiunea Kosovo.
A crescut și studiat într-un mediu ostil și a întărit Biserica din regiune, a fost ales prin întâmplare minunată ca Patriarh fără să-și dorească, prin tragere la sorți dintre 3 candidaturi.
A păstorit într-o perioadă grea în care a prins războaiele de dezintegrare ale Yugoslaviei cu toate provocările aferente și intoxicările internaționale care nu au ocolit nici Biserica.
În timpul lui a fost adus din State trupul vlădicăi Velimirovici și canonizat.
A îndemnat mereu oamenii și armata să nu facă abuzuri.
Mai multe în carte.

1 răspuns:
| 6684464 a răspuns:

AI 13 ANI!
Am nimerit-o, asa-i?