| Guillermo a întrebat:

Cat de comuna este cunoscut spiritismul din francez Allan Kardec in Romania? exista grupul de studiu sau ingrijire spirituale acestei religie filozofica in orase din Romania sau Bucuresti?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie sa lasi spiritismul in mana aceluia care l-a inventat -adica in mana vrajmasului nostru si al lui Dumnezeu.
Nu te avanta pe aceste teren atat de periculos, oricat de placut si de incantator ar fi.

| Guillermo explică:

Daca nu stii ce este spiritism din Allan kardec, doar uita-te la acest link pe aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/Spiritism