| AvalohAlyn a întrebat:

Cat de importanta e lecturarea Bibliei si a cartilor religioase pentru un crestin?

Răspuns Câştigător
| danut a răspuns:

Vitala, Biblia este "Pasaportul pentru Viata Vesnica"

2 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Teoretic ar trebui sa fie foarte importanta, practic 90% din crestini nu au citit Biblia nici macar o data in viata lor si cred fara tagada tot ce le zice popa la biserica, dar ei sunt credinciosi si le e frica de Dumnezeu care ii trimite in iad. Dupa parerea mea, si nu numai, citita cum trebuie, Biblia este cea mai mare opera ateista creata vreodata.

| rapp2020 a răspuns:

Prin Biblie Dumnezeu comunica cu noi. Deci e foarte importanta citirea ei si împlinirea a ceea ce scrie in ea