| iisus a întrebat:

Cat de mare era crucea lui iisus?

10 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Atât de mare încât au intrat toate păcatele omenirii pe ea!

Răspuns utilizator avertizat
| Wehrmacht a răspuns:

rolling on the floorlaughing Tu te-ai gandit putin cum suna intrebarea?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atat de mare si cu bratele atat de intinse incat a cuprins atata amar de lume pe care a voit si vrea sa o mantuiasca din pacat si moarte.nu prea poti tu cuprinde cu mintea cat de mare era crucea fiindca si cea pe care o poarta oamenii la gat, e la fel de mare.si crucea ce o purtam fiecare pana la mormant e sau ar trebui sa fie la fel de mare si de izbavitoare pentru multi.

| iKronstadt a răspuns:

Isus n-a fost răstignit pe cruce! Pfff.

| Danielcristian a răspuns:

Te crezi comic? Sau te gindesti la bancurii cind raspunzi la cineva care doreste un raspuns cit mai bun?

Eu de asi fi in locul tau, inainte de a scrie porcarii, asi arunca o galeata de apa pe calculator.

| roxaa15 a răspuns:

Crucea lui Iisus era intr-adevar foarte mare si grea, dar mai grele erau pacatele noastre, ele sunt cele care i-au adus suferinta, si in acelasi timp tot pacatele noastre i-au adus si cele mai crunte lovi turi, deoarece El era fara de pacat, si totusi a fost dus ca mielul la taiere pentru a ne salva pe noi

| victoria00 a răspuns:

Atat cat sa tine pacatele tale.

| MsAnonim a răspuns:

Cui ii pasa? Nu conteaza marimea ei cat simbolistica ei care a ramas peste veacuri... Abia astept ziua apocalipsei, sa plang.dar sa-i vad si pe cei tari in gura din lume ''Dumnezeu nu exista''. Exista fratilor, si vine..eu ma straduiesc sa fiu un bun credincios, PENTRU A AVEA IADUL MAI USOR.