| William a întrebat:

Cat de mult Il iubesti tu pe Dumnezeu?

11 răspunsuri:
| William explică:

Cati dintre voi si-ar da viata pentru El?

| Toluk19 a răspuns (pentru William):

Omul impacat cu Dumnezeu asteapta moartea ca pe o sarbatoare.

| William explică (pentru Toluk19):

Poate ca nu m-am exprimat eu bine. Am vrut sa intreb cati dintre voi ar prefera sa moara decat sa se lepede de Hristos.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru William):

Eu, oricum voi muri, eternitatea e eternitate, sufar o moarte groaznica dar stiu ca voi fi cu El in vesnicie!

| AliceIDK a răspuns:

100%! Ce 100%... Cel mai mult. Din moment ce sufletul meu se duce la el sus, imi incredintez toata dragostea la el.

| pwp a răspuns:

La fel ca pe mama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare nu iubirea(dragostea) Lui e cea mai mare?

| apples a răspuns:

Cam 6.

| Kamakura a răspuns:

Cel mai mult, si din moment ca suntem cele mai evoluate animale...
DAR nu toti Il iubesc asa mult...de ex adam si eva nu L-au ascultat si de aceea ne-a dat Dumnezeu pe pamant(din RAI)dar asta nu inseamna ca nu ne iubeste

| andreicns5 a răspuns:

1000000000000000000000%%

| Boomzz2012 a răspuns:

Pe Dumnezeu trebuie sa-l iubim cel mai mult, pentru ca el ne-a creeat si datorita Lui traim!