| anonim_4396 a întrebat:

Cati atei sunt in total in lumea asta?

Răspuns Câştigător
| millyca a răspuns:

Te-ai gandit sa dai un search pe Wiki sau ai vrut doar asa sa faci conversatie? happy

Aproximativ 2% din populatia globului sunt atei, carora li se mai adauga un plus de 9% non-religiosi. Din Europa, Romania este pe la coada listei la capitolul asta. La noi au adus popa ca sa sfinteasca pana si cabina de lift.

21 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Cati atei sunt in total in lumea asta?

Mulți sau puțini,
că nimeni,
nu i-a numărat!

| Hombre a răspuns:

"Toti oamenii stiu ca exista Dumnezeu."
Crede ca exista ca de stiut nu stie nimeni.

| Thunderstruck a răspuns:

Exact, trebuie sa stai cu oameni care cred orbeste in ceva nedemonstrat ca asa au auzit ei de la parinti. Felicitari, aveti o logica foarte buna.

| Thunderstruck a răspuns:

Parca ti-am mai zis ca suferi de un retard mintal.Du-te si trateaza-te inainte sa spui astfel de idiotenii pe site-uri publice.

| ioana1988 a răspuns:

Din fericire putini.

| anonim_4396 explică (pentru ioana1988):

Musca-ti limba! Asta nu-i motiv de fericire.

| sublime89 a răspuns:

Aproximativ 1 miliard, dar nu intra chiar toti la categoria "atei".

| Liviu a răspuns:

+1 Hai ateii/ateele cu manuta pe sus laughing dau cate o bere sau un sucbig grin pentru toti ateei, ateele prezente devil hai sa iesim ca ciupercile dupa ploaie laughing

| M25M a răspuns:

Mda. ca aia care au sunt perfecti din punct de vedere moral, sunt imaculati etic...

| grab a răspuns:

Cam un sfert.

| fuzzer a răspuns:

In jur de 1 miliard...

Dar cand dau de greu, tot l a divinitate cauta raspunsuri.

| dracu14 a răspuns:

2% din populatia globului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu n-am auzit de el in viata mea.

| IoanieCriminalul a răspuns:

1,1 miliarde

| NameoftheCentury a răspuns:

Atunci ia-l in brate pe un islamist cu bomba pe el, doar si el are un dumnezeu.

| ILoveMoon a răspuns:

Sunt multi in lume, dar sunt si care nu declara ca sunt daca ar declara toti care sunt atei ar creste numarul considerabil, cand vine vorba de Romania cam 85% sunt crestini
si cam 1 % poate, dar sunt si multi care nu au declarat ca sunt atei sau nu au o religie

| sticla09 a răspuns:

Niciunul, cand dam de greu cu totii incepem sa ne rugam la dumnezeu si o bagam pe aia clasica "doamne, cu ce ti-am gresit"

| Polonic1 a răspuns (pentru sticla09):

Doar pentru ca tu faci asa ceva asta nu inseamna ca toata lumea face asa.
Un musulman ce zice la greu?

| sticla09 a răspuns (pentru Polonic1):

Allah akbar

| robijam a răspuns (pentru sticla09):

Poc avionu in turn.