| anonim_4396 a întrebat:

Cati la % din romani sunt atei? Sunt curios.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
18 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Dar cati din romanii sunt crestini? nici macar 2% sa fim seriosi, persoane atee sub 1%

| Drimmero a răspuns:

Nici macar 1 %, e vorba doar de-o masa de oameni care inseamna sute... poate mii, atat.

| Holiday a răspuns (pentru Drimmero):

Chiar atat de prosti ii crezi pe romani?!? Doar cateva mii crezi ca-s atei? Ai vrea tu...

| Drimmero a răspuns (pentru Holiday):

N-are legatura ce spui tu aici,, nu are treaba inteligenta cu necredinta sau credinta. Am zis-o si o voi mai zice, un om poate sa fie inteligent si sa creada in orice zeu stravechi, dar tot unul ca el care crede poate sa fie prost de bubuie, la fel si in cazul ateilor. Nu exista o regula in asta,, caci inteligenta nu face referire la ceea ce crezi sau nu. Tu esti mai presus decat crestinii, te crezi mai inteligent? Ai facut ceva pentru omenire ca sa te crezi superior?

| Holiday a răspuns (pentru Drimmero):

"nu are treaba inteligenta cu necredinta sau credinta"

Pe bune?!? Deci credinta in povesti rasuflate, demonstrat fara baza nu e dovada de prostie...
Si dintre atei sunt lipsiti de inteligenta, numai ca indiferent cum socotesti, la credinciosi se mai adauga ceva, si anume credinta in spiridusi inexistenti.
E prea complicat sa intelegi?

| Drimmero a răspuns (pentru Holiday):

De ce vrei sa-mi irosesti vremea? Crezi in ce vrei sau in cazul tau, nu crezi, nu ma intereseaza pe mine in ce cred oamenii sau in ce nu cred. Fiecare cu parerea lui/

| Holiday a răspuns (pentru Drimmero):

Mhm..vii si faci niste afirmatii tampite, apoi spui ca nu te intereseaza...are sens, da...

| Drimmero a răspuns (pentru Holiday):

Cine e cel fanatic de aici care are o conceptie in cap si incearca sa influenteze cumva? Nu cumva tu? Hai sa n-o dam in penibil ca n-are rost, vezi-ti de treaba ta si crezi in ce vrei tu,, pe mine chiar nu ma intereseaza, nu sunt mare religios.

| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

Tipule, esti cam fanatic
Si eu sunt ateu si nu judec pe altii, nu ma cred vr-un intelectual pentru ca sunt ateu
Unii cred in paranormal, altii in magie, probabil si tu crezi in ceva ce nu e neaparat dovedit

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie sa fii intelectual ca sa-ti dai seama de niste lucruri simple.

| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

Bine, ramai asa fanatic cum esti, judeca credinta fiecarui om si injura-i pe toti care nu au aceeasi parere ca tine.

Răspuns utilizator avertizat
| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Intr-un singur minut aflai daca puneai o cautare pe google. mai mult ti-ai pierdut timpul.

| anonim_4396 explică (pentru OmulDeStiinta1986):

''Omule de stiinta'' sa stii ca imediat am cautat pe gogu asta
Unii isi mai scriu si parerile lor despre asta

| DanM1990 a răspuns:

0,x%