| sandra2012 a întrebat:

Cati mergeti la biserica de sarbatori?

11 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Frecventarea bisericii se face in mod regulat, nu numai de sarbatori.Se poate sa sarbatoresc nasterea Domnului Isus fara sa merg la biserica? Nu!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Zero.

| sandra2012 explică:

Ma bucur vad ca unii din voi mergeti la Biserica. Eu nu prea merg, de ce sa mint, dar de la o vreme am inceput sa ma simt mai aproape de Dumnezeu si as vrea sa merg mai des. Am fost duminica trecuta si as vrea sa merg si de sarbatori.

| Mindreader13 a răspuns:

Nu eu. nu am mai mers la biserică de un an, de când eram în excursie cu clasa și am fost obligată.

| Zangetsu a răspuns:

Eu nu merg.

| Lex169 a răspuns:

Zero in afara de luat lumina si Paste.

| Guogle a răspuns:

Nu eu. (numalasarobotelulinPACE)

| BlueDog a răspuns:

Merg, mai ales de sarbatori, poate ca ''de vina'' e atmostera ce se creeaza atunci in biserica, una frumoasa.

| Maryna27 a răspuns:

Cand am timp, dar la Biserica ar trebui sa mergem in fiecare duminica si la fiecare sarbatoare.La Biserica merge cine vrea, daca esti obligat sa mergi nu mai esti atent la slujba si astepti sa se termine cat mai repede ca sa poti merge acasa sa intri pe messenger sau facebook.

| Cireașăăăă a răspuns:

Eu merg DOAR de sarbatori sa ma impartasesc(si ce mai era pe acolo, nu mai stiu n-am mai mers de la paste)...in rest am fost cu clasa o data...

| agent007madutzu a răspuns:

Eu in general merg la biserica si nu numai de sarbatori