| RAY a întrebat:

Catolici sunt pe aici?

9 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Probabil.

| Nilsson a răspuns:

In afara de tine?

| RAY explică (pentru Nilsson):

Eu nu sunt catolic, sunt ateu

| Nilsson a răspuns (pentru RAY):

Daca parintii tai sunt catolici si te-au botezat cand erai mic s-ar putea ca in statistici sa figurezi ca apartinand acestei religii.
Asa cum si majoritatea ateilor/agnosticilor/panteistilor/etc de pe acest site e posibil sa figureze in statistici ca fiind ortodocsi.
Vezi tu ca si sondajele acestea au niste marje de eroare happy

| RAY explică (pentru Nilsson):

Nu eu am ales sa fiu botezat catolic la 6 saptamani, eu la recensamant am afirmat ca sunt Ateu

| Nilsson a răspuns (pentru RAY):

Nu are nicio relevanta ce ai afirmat la recensamant, oficial esti tot catolic, nu exista nicio procedura momentan de a fi scos din registrul unei biserici, doar daca de botezi la alta

| RAY explică (pentru Nilsson):

Eu din cate stiam trebuie sa platesti ceva ca sa fi trecut in lista aia, asa e in Germania, eu sunt botezat si in Romania in religia ortodoxa

| Nilsson a răspuns (pentru RAY):

Https://www.tpu.ro/......lici-care/

Abia acum inteleg de ce nu ii suporti pe ``sectanti`` dar pe ortodocsi si catolici ii simpatizezi, pentru ca esti botezat la ambele religii :)) :))

In Romania lucrurile stau altfel, bisercilor le convine sa aiba cat mai multi oameni inscrisi in registre ca sa ceara mai multi bani de la stat.

| RAY explică (pentru Nilsson):

Nu e vorba ca nu le suport, e vorba ca considera pe alti pacatosi plus propaganda religioasa si acel fanaticism, ortodoxi, catolici nu isi bat la usa nici nu imparte pliante prin oras, plus ca pocaiti spun ca nu sunt din lumea asta, practic se considera diferiti fata de alti