| lifeForJesus a întrebat:

Cauta-l pe Domnul câtă vreme se poate găsi, cheamă-L câtă vreme este aproape.
Cautați pe Domnul, toți cei smeriți din țară, care împliniți poruncile Lui! Cautați dreptatea, cautați smerenia! Poate că veți fi cruțați în ziua mâniei Domnului.
Câtă vreme se zice: „astăzi", pentru ca niciunul din voi să nu se împietrească prin înșelăciunea păcatului.

Cum vrei sa-l găsești dacă alergi ca un nebun de El?
„Tomo", i-a zis Isus, „pentru că M-ai văzut, ai crezut. Ferice de cei ce n-au văzut, şi au crezut."
Tu când ai de gând sa-l cauți, si sa-l cunoști personal?
Dar cum vor chema pe Acela în care n-au crezut? Şi cum vor crede în Acela despre care n-au auzit? Şi cum vor auzi despre El fără propovăduitor?
Dar nu toți au ascultat de Evanghelie. Căci Isaia zice: „Doamne, cine a crezut propovăduirea noastră?"
Pentru ca toți cei ce n-au crezut adevărul, ci au găsit plăcere în nelegiuire, să fie osândiți.
Vreau să vă aduc aminte, măcar că știți o dată pentru totdeauna toate aceste lucruri, că Domnul, după ce a izbăvit pe poporul Său din țara Egiptului, în urmă a nimicit pe cei ce n-au crezut.

21 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Vor veni ei, dar va fi prea tarziu.Se va intampla ca si in zilele lui Noe.Radeau de el si chiar si atunci cand i-a chemat sa urce in corabie, ei au refuzat. Dupa aceea degeaba au tot batut ei, ca usa a fost inchisa de Dumnezeu.
http://www.youtube.com/watch?v=2NpgDQxcJCQ

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Si intrebarea unde e?

| lifeForJesus explică (pentru ardnaxur1961):

De ce nu citești "inteligento"? big grin

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru lifeForJesus):

Ma refeream la intrebarea TA, inteligentule! Nu la aia din copy-paste-ul de prin cine stie ce rahat de site obscur!

| lifeForJesus explică (pentru ardnaxur1961):

Ok, ma dau bătut.
Se vede ca nu ai citit nimic!
Nota 1 ai de la mine, stai jos!
Nu tot ce am scris e copy-paste!
Normal ca nu aveai cum sa vezi de nas!
Cat despre rahat, e sit-ul...ști tu care!

| EmaS a răspuns (pentru lifeForJesus):

Nu trebuie sa o bagi in seama.Asa vorbesc oamenii care nu cunosc care sunt adevaratele valori, comorile intelepciunii lui Dumnezeu. Oameni insemnati cu fierul rosu.

| Bogdanux a răspuns:

Si tu te-ai plictisit la ce ai scris, nu? Si eu.

Răspuns utilizator avertizat
| DorelSudoru a răspuns:

Nu-mi permit sa citesc toate tampeniile

| lifeForJesus explică (pentru DorelSudoru):

Pai și atunci de ce te bagi în zeama aici?

| DorelSudoru a răspuns (pentru lifeForJesus):

Nam ce face.

| lifeForJesus explică (pentru DorelSudoru):

Ba vad ca ai, cineva iți da de lucru bag de seama!

| DorelSudoru a răspuns (pentru lifeForJesus):

Da tu cand te opresti din spam cu texte biblice?

| lifeForJesus explică (pentru DorelSudoru):

Când nu te aștepți!

| emy a răspuns:

Multumim frumos, newlife, caci te gandesti sa-i inveti pe oameni Adevarul(daca ma exprim bine!happyTe puup.kiss

| iEmonel a răspuns:

Amin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gata, nene, după ce că mi se bagă pe gât la ora de religie citate, îmi aminteşti şi tu că am temă şi că trebuie' să caut nu ştiu ce în Biblie.

| lifeForJesus explică (pentru anonim_4396):

Pot sa te ajut... dacă vrei! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru lifeForJesus):

Nu e nevoie. Mersi de intenţie oricum.

| lifeForJesus explică (pentru anonim_4396):

Cu plăcere, oricând ai nevoie! happy