| OctavianDanielMaria a întrebat:

Ce a facut Iuda cu cei 30 de arginti? A cumparat un ogor? Sau? Si cum s-a sinucis? S-a aruncat in gol? Sau?

26 răspunsuri:
| miradoniz a răspuns:

S-au spânzurat toate visele lui de creanga copacului cel mai apropiat

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

S-a spânzurat si a devenit Vlad Țepeș, die erste vampire vom transilvania, eu așa am văzut in film, iți spun cu toată sinceritatea, iuda sa transmortat si in lilieci https://de.m.wikipedia.org/wiki/Vampirflederm%C3%A4use

https://streamkiste.tv/search/vampire

https://www.gutefrage.net/frage/ernstgemeinte-frage-gibt-es-vampire

OlaSaloLover
acum 13 ani

ar fi posibil, sunt zone in Romania in care a crede in ele face parte din viata de zi cu zi si sunt relatari.

Crezi că există ființe supranaturale precum vampirii?

Am făcut câteva cercetări și am găsit adesea rapoarte că ar trebui să existe vampiri. Vreau să cred asta pentru că sunt în totalitate The Vampire Diaries și un fan (! ^^), dar undeva trebuie să fii realist și nu-mi folosește la nimic dacă mă conving să o fac. Deci crezi că există lucruri precum vampiri, vârcolaci sau vrăjitoare și când sunt comparabile cu cele din Vampire Diaries, deci nu rele etc? Și crezi că poți, dacă existi, că poți lua contact cu ei? Ar fi grozav dacă ar fi asemănător cu The Vampire Diaries. M-as bucura foarte mult sa primesc raspunsuri serioase, multumesc!

Vultur în picioare
acum 54 de zile

Bineînțeles că există vampiri, precum și vârcolaci, zombi, maimuța de foc sau batjocoritoarea corbului

MarioXXX
acum 6 ani

În opinia mea, nu există vampiri, zombi, bigfoot, demoni, vrăjitoare sau vârcolaci.

Pe de altă parte, eu cred în extratereștri. Nu cred fantome, știu că ele există. Mai știu că există fenomene paranormale. Există și obsesie, dar nu la fel de flagrantă ca în film.

Reîncarnarea a fost dovedită neoficial din 1997. Știința spune doar ceea ce poți observa cu cele 5 organe senzoriale și repetă pentru totdeauna în laborator este considerat dovadă.

, vezi cărțile sale științifice serioase (complexe),

Cărți de Trutz Hardo, Michael Newton, Dieter Hassler,...

Experiența în apropierea morții vezi autorul: Dr Jeffrey Long, Raymond A. Moddy, Pim van Lommel, Elisabeth Kübler-Ross, Kenneth Ring (cel mai vândut al său Când orbii văd - Mindsight este foarte interesant și strict științific., Există mult mai mulți autori (vezi experiența în afara corpului, canalizarea, în special de la Robert Schwartz,...

Viața în viitor:

Cartea: Viața în lumea invizibilă de Anthony Borgia poate fi văzută mult și în previzualizarea Google Books. Sau la:

http://www.himmels-engel.de/......n_welt.htm

Vă rugăm să citiți cu atenție.

Unii copii au încă amintiri anterioare, dar acestea se estompează încet la vârsta de 7 ani. Imaginați-vă că ați fost un criminal în viețile anterioare (foarte probabil) și vă puteți aminti. În viața asta ai reproșa doar de ce ai făcut asta. Nu poți să-ți faci munca vieții.

La repatriere, unii raportează și despre viața animală. Multe erau insecte care au fost ucise de păianjeni. Prin urmare, astăzi mulți se tem în mod inconștient de păianjeni. Dar nu este o dovadă, nu cunosc forme inferioare de viață, cum ar fi plantele sau chiar roci

Marea carte a karmei a lui Trutz Hardo arată consecințele uneia dintre viețile următoare. Mulți au fost vindecați prin repatriere. Vezi Amazon.

Se pare că cineva se poate încarna și pe alte corpuri cerești și nu numai în dimensiunea noastră fizică. Cu toate acestea, pământul nostru este una dintre cele mai grele încarnări. Foarte puțini sunt suficient de curajoși pentru a se întrupa pe planeta noastră.

Ceea ce nu vrei să ți se facă, nu-l face nimănui (Confucius)
The lilieci vampir (Desmodontinae) sunt o taxonomică a liliecilor. Ele sunt clasificate ca o subfamilie a nasurile frunze (Phyllostomidae), un grup divers de lilieci, care este limitat la continentul american. Sunt singurele mamifere hematofage și se hrănesc exclusiv cu sângele altor mamifere sau păsări. Se face o distincție între trei tipuri, fiecare dintre ele având propriul gen, vampirul comun ( Desmodus rotundus ), vampirul cu dinți de pieptene (Diphylla ecaudata ) și vampirul cu aripi albe ( Diaemus youngi ).

Legea karmei este mai justă decât legea pământească. Nu este niciodată greșit (Trutz Hardo)

| VoidEternal a răspuns:

I-a investit in Bitcoin. Nu a mers așa bine așa că s-a spânzurat.

| Lukasssz a răspuns:

Si-a cumparat bere de la magazin

| Werrich a răspuns:

S-a vaccinat si a murit ca nu avea chef sa astepte 10 zile pentru certificatul verde. happy

| iurii75 a răspuns:

Câte comentarii "inteligente". De fapt, după sac si petic...
E "greu" de înțeles ca banii i-a adus la preoți si deja respectivii au cumpărat terenul cu acei bani. Sau că sa spânzurat dar creanga s-a rupt si a căzut în gol...
De fapt, cui și la ce bun explic aceasta? Varza oricum nu înțelege...
laughing

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu va înțelege varza ca acel teren a fost cumpărat cu banii " câștigați" de el, deci se poate spune ca el a "capatat" un teren. Problema e ca esti foarte departe de literatură si de procedeie literare in general.

| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pentru a înțelege acest lucru este necesar să poți judeca cu tărtăcuța. Lucru imposibil pentru varză...
laughing

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Repet, nu te "încorda" in zadar, la varza oricum nu ajunge...
laughing

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns:

Atât ai învățat la grădiniță, sa raspunzi "tu ești"...
De fapt, si asta e o realizare pentru varză...
rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Repet, nu te încorda în zadar. Ca să înțelegi e necesar să poți folosi " materia cenușie", adică ceea ce varza nu are nici n-a avut, si nici nu va avea!
rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Delirezi ca de obicei.
E prea plictisitor sa comentez "atacurile" verzei.
rolling on the floor

| AlinMrs a răspuns:

Si-a cumparat un mec chicken la mec drive, glumesc laughing
Cica s-ar fi spanzurat, conform religiei crestine. Si argintii din ce am mai auzit i-ar fi aruncat inainte, dar nu sunt sigur.

Răspuns utilizator avertizat
| dani0078 a răspuns:

Relatări despre viața și moartea lui Iuda
Conform Evangheliei după Matei, Iuda l-a trădat pe Isus pentru 30 monede de argint.[4]

După răstignirea lui Isus, regretând fapta, a aruncat cele 30 monede în incinta Templului lui Irod din Ierusalim (Matei 27:5), după care s-ar fi spânzurat de un copac numit de atunci „copacul lui Iuda" (lat. „Cercis siliquastrum"). Oamenii Marelui Preot Caiafa (Kaiphas) ar fi cumpărat cu acei bani hotarul de pământ „Hakeldama", folosit ca cimitir pentru străinii decedați in Ierusalim (terenul ar fi fost situat la sud de Valea Hinnom și de vechea cetate a Ierusalimului).

Afirmațiile Evangheliei după Matei sunt contrazise în Apostolilor 1:18, conform cărora Iuda a căzut și s-a rupt în două, terenul fiind cumpărat de Iuda însuși, nu de preoți. Existenta acestor descrieri contradictorii ale morții lui Iuda a produs probleme pentru cercetătorii care aveau încredere în Scriptură ca izvor istoric.[5] Această problemă l-a determinat pe C. S. Lewis să respingă ideea că „orice afirmație din Scriptură trebuie să fie adevăr istoric."[6] Mai multe încercări de a armoniza Biblia au fost făcute, cum ar fi cea a lui Augustin de Hipona conform căruia Iuda s-ar fi spânzurat pe un câmp, frânghia s-a rupt mai târziu, iar din cauza căderii corpul său s-a rupt în două,[5][7] sau că relatările din Fapte se referă la două evenimente diferite.[8]

Majoritatea cercetătorilor moderni sunt de acord că este vorba de o contradicție care nu poate fi reconciliată.[9][10][11] Cercetătorii sunt de acord ca autorul Evangheliei după Matei a ținut o expunere midrașică pentru a prezenta evenimentul drept împlinire a profețiilor din Biblia ebraică. Ei susțin că autorul a adăugat detalii imaginare, cum ar fi cei treizeci de arginți și faptul că Iuda s-ar fi spânzurat, unei tradiții mai vechi despre moartea lui Iuda.[12]

Evanghelia după Iuda
El este personajul central al Evangheliei după Iuda, care conform lui Bart Ehrman nu este Evanghelia după Iuda, ci Evanghelia despre Iuda, adică vestea cea bună despre Iuda.[13]

Conform acestei evanghelii Iuda a fost discipolul care a înțeles cine este de fapt Isus,[14] fiind discipolul preferat de El (Iuda nefiind ca cei doisprezece, care erau plini de toate imoralitățile),[15] și a făcut voia lui Isus dându-l pe mâna autorităților care i-au ucis trupul, eliberându-l astfel pentru a se întoarce în Împărăția lui Barbelo (Mama Divină).[16][17]

Conform evangheliei, nu moartea lui Isus ne mântuiește, ci cunoașterea secretă comunicată de Isus lui Iuda.[18]

Evanghelia după Iuda este produsul unui autor cu înclinații gnostice, care aparține celui de-al doilea secol. Nu este vorba despre relatarea vreunui martor ocular, nici nu este scrisă de Iuda Iscarioteanul. În contrast, Evangheliile canonice au fost scrise în primul secol d.Ch. și, cel puțin două dintre ele au fost atribuite de către tradiția creștină unor martori oculari.[19] Cele patru evanghelii canonice nu au fost scrise de martori direcți la evenimentele relatate,[20] iar ele nici măcar nu susțin că ar fi scrise de martori direcți la acele evenimente