| Kramerwalt a întrebat:

Ce ai face ca ateu daca ai afla ca Dumnezeu pe care l-ai ignorat toata viata exista?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Ar ingenunchea si ar cere iertare in gura mare vazand slava si gloria Acelui pe care l-a hulit toata viata!

| unbaiatanonim a răspuns (pentru EmaS):

Te rog, spune-mi ca faci trolling.

| EmaS a răspuns (pentru unbaiatanonim):

O sa te vad eu!

Răspuns utilizator avertizat
| theStraightEdgeSavior a răspuns (pentru EmaS):

Eu las lua la bataie, doar nu o sa creada ca am uitat aia 12 ani cand am crezut in el si nu mi-a indeplinit nici o rugaciune

| catalynx a răspuns (pentru the2k):

The2k nu imi vine sa cred mai esti si de acord cu limbajul murdar a lui? inseamna ca ateismul chiar imi spune multe. Pic de educatie nu aveti

| catalynx a răspuns (pentru the2k):

Adica sa fie de acord cu un limbaj murdar nu? adica e cool daca il lasa pe dumnealui sa injure si ea sa nu ia masuri. Daca asta puteti numi voi cei 7 ani de acasa atunci probabil cred ca aveti o problema de informare. Va recomand sa va uitati pe acest document asta pentru o comunicare cat mai normala. http://facultate.regielive.ro/download-929.html
La acest ghid se afla codul bunelor maniere.

| EmaS a răspuns (pentru theStraightEdgeSavior):

Cine crede in El traieste dupa standardele Lui. Poate doar te-ai mintit singur/a.

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Tu il hulesti pe zeus? nu cred ca exista ateu ca sal huleasca pe dumnezeu, zeus ei find inventati de om

Răspuns utilizator avertizat
33 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Daca nu iti stergi raspunsul, te raportez.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru the2k):

Are dreptul sa isi spuna opinia, dar nu folosind un limbaj injurios!

| catalynx a răspuns (pentru the2k):

Si noi avem dreptul sa ne exprimam parerea despre ateism si stiinta chiar daca nu va convine insa intr-un limbaj ok nu cum face domnul nesuferit

| EmaS a răspuns:

Pupa tu de ateu!

| Woodenpints91 a răspuns:

L-aş ignora în continuare.

| shadovv a răspuns:

Replica care vine de la un om absurd ce si pune ca avatar o poza absurda cu brandul lui absurd.

| Inferno a răspuns:

Acta est fabula, ce sa mai fac?

| Kramerwalt explică:

Da,nu te oblig sa crezi in Dumnezeu dar sa stii ca tine de buna crestere sa vorbesti frumos.Si ca sa fim intelesi nu mi-ai raspuns la intrebare iar in al doilea rand un singur cuvant de om crescut printre animale si ai ignor din partea mea.Nu inseamna ca daca esti ateu esti mai inteligent sau mai puternic ca ceilalti.

| RAY a răspuns:

Ce ai face ca crestin daca ai afla ca zeus pe care l-ai ignorat toata viata exista?

in primul rand zeul ala e ateu ca mine desi ce sa facem discutam despre stiinta despre fizica, biologie, chimie, matematica etc ca nu o fi tampit din moment ce a creat 240 de miliarde de stele apropo tu poti crea una? daca il duce capu va intelege de ce sunt ateu ca si el e deci ne vom intelege de minune asta e zeul teist din NT daca e criminalu din VT cel care nu avea un amarat de gps si sia condus poporul 40 de ani pe o suprafata care si daca meri in maini in maxim 2 ani o termini cred ca ma fac profesor sai predau matematica, daca e desit las intreba cum a aparut, dar nu prea cred ca exista zeii au fost inventati de oamenii nu-i ciudat ca evreii sunt ateii fata de zeul in tot VT

| Miauti a răspuns:

Sustin aceeasi idee.
Ateul i-se va ierta pacatele si va fi luat in rai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand enoh si ilie vor invia, a treia zi dupa ce ii va ucide antihrist, multi se vor teme si se vor boci din cauza lor.fiindca este scris, se va intampla, si atunci vor vedea ca Dumnezeu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nesuferitule? da si tie iti plaaceee, esti econom tare un strop nu scapi.dai tare.noi nuprea avem naravul tau.dar tu chiar le ai.a mea a inceput sa planga.nu vrei sa-i faci o bucurie?

Răspuns utilizator avertizat
| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Bine mai exiști si nu mi-ai dat pana acum add pe mess și fb. Te iert dar faci tu cinste la restaurant.

| catalynx a răspuns:

O dovada ca ateismul este lipsit de respect esti tu. Oare unde o fi utilizatorul ray care sustinea ca ateii sunt bine educati.

| RAY a răspuns (pentru catalynx):

Poti avea un limbaj frumos si daca esti mulsulman nu conteaza religia, credinta etc

| catalynx a răspuns:

Ai un raport de la mine, nu imi multumi a fost placerea mea

| GizazCraist a răspuns:

As face un pact cu diavolul si m-as asigura ca dumnezeul vostru nu mai are mult de trait
Ce naiba aveti voi cu ateii? Daca citesti biblia aia idioata o sa vezi ca dumnezaul vostru si gizaz craist nu obliga pe nimeni sa creada in ei
Asa taceti voi marilor credinciosi care nici nu ati auzit de biblie
Eu is satanist si ma mandresc cu asta

| RAY a răspuns (pentru GizazCraist):

Omorati ateii:

2 Cronici 15:13~
13si oricine nu cauta pe Domnul, Dumnezeul lui Israel, trebuia omorît, fie mic fie mare, fie barbat fie femeie.

| GizazCraist a răspuns (pentru RAY):

Aha feci trebuie da ucidem toste plantele si animalele pentru ca nu vad nici un caine sa se roage la Dumnezeu, in afara de voi, bineinteles

| RAY a răspuns (pentru GizazCraist):

Da ceva de genul desigur ca si tu trebuie sa fi

| dennixtreme a răspuns:

Daca ar fi un dumnezeu care n-are legatura cu nicio religie as vrea sa il cunosc, daca ar fi dumnezeul biblic l-as scuipa intre ochi

| vasilicalambru a răspuns:

E o intrebare tare prost formulata, e ca si cum ai spune ca adultii il ignora pe mos craciun...