| RAY a întrebat:

Ce buni sunt crestinii, se ajuta intre ei,se iubesc, sunt atat de buni unii cu altii, dar de ce eu nu vad asta?

14 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Depinde de ce vrei tu sa vezi.
Sunt si atei si crestini buni dar poate ca tu cum nu suporti crestinii sau religia in general ii cataloghez pe toti intr-un fel.

| RAY explică (pentru Freya1):

Dar nu a avea religie te face bun si invers e valabil,un user tot spune ca sunt satanist,nebun,imoral,fara speranta, considera catoloci si ortodoxi fiind pacatosi si rai., logic ca nu sunt de acord cu asta, fi serioasa nu am nimic cu crestini dar nu prea suport sectanti naty, nici iisus nu le iubea pe farisei dar astia sunt lupi degizati in miei.

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Bine nici eu nu suport habodnici, sau sectanti ce incerca sa iti impuna religia lor pentru ca asa cred ei ca e bine si ca trebuie sa faci.

| DeyCj a răspuns:

Pentru că 99% din cei ce se cred creștini habar nu au ce înseamnă să fi creștin, asta pentru ca au fost învățați să creadă în Dumnezeu, biserică și cele scrise în biblie, dar fără să măcar citească biblia sau să se documenteze despre ce este creștinismul, sau cultul religios la care au fost învățați să adere, de mici.Și mai și învață la rândul lor, tot la fel de greșit și copii lor.

| mentholinks a răspuns:

Crestinii se mananca toti intre ei. Fiecare isi judeca aproapele si spune ca este mai bun decat ceilalti.

| SG1995 a răspuns (pentru mentholinks):

Daca ar putea s-ar omora uni pe alti in numele sectei lor.

| Steregoi a răspuns (pentru SG1995):

Satan își baga "coada". Conflictele sunt duse pana in planul invizibil si la fel si dragostea. laughing

| raMLesS a răspuns:

Sunt buni doar pana cand ies din biserica.
Majoritatea incuiatilor astora, daca n-ar avea frica de barbos ti-ar da in cap la propriu.

| anamariarot a răspuns:

Pentru că unii sunt creștini doar cu numele. Am dat și eu de persoane habotnice care m-au făcut cu ou și oțet, deși nu le-am adresat nici măcar un cuvânt urât sau jignitor.

| SandraEve a răspuns:

Pentru ca nu vrei

| RAY explică (pentru SandraEve):

Tu esti buna?

| SandraEve a răspuns (pentru RAY):

Dar nu proasta

| DeyCj a răspuns (pentru RAY):

Întrebare cu bisens? laughing

| Saiko10 a răspuns:

Pai unii chiar sunt.
"Nu exista padure fara uscaturi"