| Helper07 a întrebat:

Ce credeti despre revenirea lui Hristos?
(vreau atat argumente cat si contraargumente)

14 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Este una cat se poate de reală. Nu mai am chef sa scriu, găsești aici informații https://www.bibleinfo.com/ro/topics/doua-venire-lui-isus. Înafara de acest link, sunt numeroase profeții care vorbesc despre a doua venire a Sa. Deci cine nu crede este un...

| RAY a răspuns:

Steregoi ai revenit

| RAY a răspuns:

Il asteapta evrei,mulsulmani, crestini, faza e ca care mesia va veni, cel evreiesc va insatura pacea in lumea si toata lumea va fi convinsa de iahve si poporul evreu va fi superior altor popare, acel islamic anunta venirea lui mohamed, la crestini va veni pentru a doua ora si va aduce apocalipsa, judecata de apoi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Spune RAY aici că Steregoi a revenit.
CuriosulusoiruC2 s-a înregistrat azi pe TPU. Dacă o ține tot așa, poate fi Steregoi ( = un strigoi, o fantomă), a revenit sub alt lume. Să fim atenți ce întrebări mai pune.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum să revină?
Ca predicator cum a fost?
Cu ce putere să judece pe toți?
Dar pe cei ce nu au habar de el?
Argumentul cel mai grozav.
De ce a plecat?
Unde a plecat?
A plecat ca o fantomă și se întoarce ca comandant suprem?
Este o poveste din Cartea de pe raft.

| Panamax a răspuns:

Indoctrinatii il asteapta de aproape 2000 de ani.Eu cred ca trebuie sa astepte inca 2000 poate le vine mintea la cap intre timp.

| AG777 a răspuns:

In 98% din cazul tot ceea ce este descris in Apocalipsa este ok, la fel si dupa, dar ce ne facem cand constatam ca in imparatia lui Dumnezeu de 1000 de ani sau de mii de ani cum spuneti voi, de dupa judecata, oamenilor le va fi stearsa identitatea si legatura de iubire pe care ei au avut-o pe pamant, totul reluandu-se de capat? oare oamenilor chiar le va place asta?

| LupusDei1993 a răspuns:

Vai de steaua noastra, literalmente, la ziua cand revine a doua oara.

| Helper07 explică (pentru AG777):

Nu stiu despre ce vorbesti, e clar ca nu te-ai documentat prea bine, serios acum, cine ti-a spus asta?

| Helper07 explică (pentru Panamax):

Pai si in cat timp crezi ca s-ar fi putut implini toate profetiile din apocalipsa?

| danut a răspuns (pentru Helper07):

"Pai si in cat timp crezi ca s-ar fi putut implini toate profetiile din apocalipsa?
2000 de ani ajung, eu spun ca deja este prea mult. Mila lui Dumnezeu este enorma dar a ajuns la sfrsit.

| Panamax a răspuns (pentru Helper07):

Apocalipsa este opera unui bolnav mintal.
Dar si mai bolnavi sunt cei care cred mizeria respectiva.

| AG777 a răspuns (pentru Helper07):

Eu nu vreau sa fiu indoctrinat si determinat sa-l simpatizez pe Dumnezeu pe niste vorbe sau documentari aparente, eu vreau sa stiu adevarul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai sa ne zici unde si cand vine si vb dupa