| Theo94 a întrebat:

Ce credeti despre UFO cults, religion/religii OZN?
A nu se confunda adeptii acelor culte cu cei ce cerceteaza fenomenul. Si cum ati compara adeptii sau cultele /religiile cu cei ce cerceteaza fenomenul?

https://ro.wikipedia.org/wiki/List%C4%83_de_religii_OZN

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_UFO_religions

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sunt credinte =bazate pe credinta oarba si atat, ce cred eu despre credinte? credinta este un cancer care iti inchide gandirea critica, empirica si care te face o oaie ignoranta

| SG1995 a răspuns:

Am făcut parte dintr-un cult d ăsta, la fel de retarzi ca religioși tradiționali.

| Theo94 explică (pentru SG1995):

Raelieni? In Romania?

| SG1995 a răspuns (pentru Theo94):

Sataniști, caută Joy of Satan.

| Mayar a răspuns:

Exista si asa ceva?! Sa crezi in presupusii extraterestii?! Oh, Doamne! MAre e gradina ta! *face palm*
Am o parere foarte proasta... adica practic, sunt atei.

| Steregoi a răspuns:

Cercetarile despre Dumnezeu includ si ufo.

| RaulAlmășan a răspuns:

E clar ca miscarea e o minciună.
Povestea a început de la cineva care a fost răpit de extratereștri, unde pe nava lor ei iau arătat omului celor 3 cei mai mari Profeti.
Domnului Iisus Hristos, Mahhomed si Butha.
Si i-a spus ca ei iau trimis sa ii invete pe oameni să fie civilizati si sa se iubească.
Dar, Mahomed strică toata treaba in povestea asta.
Si e clar că la ceilalti profeti nu se vorbea de pace si iubire.
Multi încearcă să îl înlocuiască pe Dumnezeu.
Dar asta nu se va întâmpla