| Roses a întrebat:

Ce credeti? http://youtu.be/BpzoG4NetQc

Răspuns Câştigător
| Woodenpints91 a răspuns:

2-3 acorduri de începător pe care le repetă toată melodia+o voce de mâna a 9-a. O melodie creştină. Pre tare...

10 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Simt o durere în zona organului...

| Inferno a răspuns:

Nu imi place. Tu asculti melodia asta?

| soimos a răspuns:

Cred ca acest cantec este de fapt o oda adusa prostiei!

| Roses explică:

Iti place cantecul? Si daca asculti un cantec crestin, nu te faci automat crestin. :-)

| Roses explică:

Noi nu dorim sa ii convertim. Ci incercam sa le aratam cat de pacatos este omul si nu iau seama ca Domnul Isus a murit pentru noi pe o cruce,El,Fiul lui Dumnezeu, pentru pacatele noastre ca sa nu ajungem in Iad unde va fi plansul si scrasnirea dintilor! Tu iti doresti sa ajungi in Iad unde vei fi torturat vesnic sau in Rai unde nu va mai fi moarte, durere sau plansete si lacrimi?

| Roses explică:

Ce e agnostic? thinking Si nu daca nu crezi in biserica(ca nu sunt ortodoxa,cred ca ti-ai dat seama) ci daca nu crezi in Dumnezeu din toata inima si daca nu crezi ca Domnul Isus nu a murit pentru tine si te lasi rob lumii acesteia si placerilor ei de-o clipa,atunci da...din nefericire ajungi in Iad.Dar mai exista o sansa! Domnul Isus te cheama la El si vrea sa intre in inima ta, dar tu nu-L lasi. Daca te pocaiesti(sa-ti ceri iertare pentru pacatele tale si sa incepi o viata noua impreuna cu Hristos) vei ajunge in Rai! Nu e minunat?! Cand ascult cantecul care ti l-am spus sa-l asculti, sare inima din piept cand Il laud pe Cel care m-a salvat si iertat si care ma iubeste cu o iubire vesnica! :-X

| Archdaemon a răspuns:

Eu cred ca e naspa

| anonim4565 a răspuns (pentru Archdaemon):

De nu ar fi dumnezeu ce ros ar avea pamantul?
cand te uiti in jur vezi o creatie nu?
deci orice e creeat are un creeator deci dumnezeu exista. dumnezeu te iubeste chiar daca tu il ignori.dar nu uitati ca vine o zi cand el nu va mai veni ca un miel ci va veni ca un rege si pamantul cu tot ce este pe el va arde. pocaitiva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Erai acolo cand la pus pe cruce?

| Roses explică (pentru anonim_4396):

Nu.Dar cu fiecare pacat pe care il facem,noi Il batem, Il injuram si cel mai grav, Il rastignim din nou...