| Meme10Memu a întrebat:

Ce e mai credibil, niste interpretari asupra catorva oase sau implinirea vizibila a profetiilor biblice din prezent?

Răspuns Câştigător
| Nilsson a răspuns:

Cuvântul lui Dumnezeu e mai credibil, evident.

96 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

MAI credibil ca asta NEVER-EVER

https://code4.ro/ro/apps/stiri-oficiale/

| sierra1 a răspuns (pentru Nilsson):

Si ce zice?

| Wr3nch a răspuns:

laughing Pentru cine nu vrea sa accepte cum functioneaza stiinta e logic ca profetiile par mai credibile.

| Meme10Memu explică (pentru Wr3nch):

Ce stiinta? Aia nu e stiinta. Cateva oase contra multor profetii care se implinesc.

| Meme10Memu explică (pentru sierra1):

Mai informeaza-te.

| Frank51 a răspuns:

Implinirea *previzibila a "profetiilor" din biblia scrisa de noi, corect? Daca stai sa te gandesti totul este previzibil. Oamenii sunt egoisti, rai, superficiali, si la un moment dat se saboteaza. Nu e greu de analizat.

Fa un exercitiu de imaginatie, exclude orice informatie ai avut pana acum(biblie, savanti, cercetatori, oameni), esti doar tu cu creierul tau. Crezi ca exista Dumnezeu? Nu e greu sa ajungi la o concluzie faina.

| sierra1 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Spune-ne tu că noi suntem ignoranți neiluminați

| Meme10Memu explică (pentru sierra1):

Am spus.

| Meme10Memu explică (pentru Frank51):

Eu nu vb de concluzii faine ci realiste.

| sierra1 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Ești vreun jizăs mai mic de spui: "am spus"? Nu ești in stare să argumentezi nimic?

| Frank51 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Nu ai facut nimic din ce am zis. Ai dat un raspuns doar ca sa fie dat, incearca sa vezi mai deep, si Dumnezeu vrea asta.

| Meme10Memu explică (pentru Frank51):

Pe ce te bazezi? Pe cateva oase?

| Meme10Memu explică (pentru sierra1):

Ce argumente poti sa scoti doar de la cateva oase?

| sierra1 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Ooo, te-ai luminat!

| GicaGigekGica a răspuns (pentru Wr3nch):

Si cum functioneaza stiinta? De unde si-au dat ei seama ca noi suntem maimute evoluate? De unde si-au dat ei seama ca pamantul are nu stiu cate miliarde de ani? De unde au dedus toate astea? Stiinta e bazata pe teorii, nimic concret, asta e stiinta

| Meme10Memu explică (pentru sierra1):

Tu te-ai luminat?

| Frank51 a răspuns (pentru GicaGigekGica):

Stiinta e matematica si fizica bro.

| FreddieM a răspuns:

Oasele le poti examina la microscop sau data varsta. Credibil 100%

Mapamondul, in mod ciclic, este supus multor intamplari nefaste, razboaie, cataclisme, molime, cu sau fara profetii.

Pace

| Meme10Memu explică (pentru FreddieM):

Tu stii ce e o profetie?

| sierra1 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Hai explică-ne și asta

| Meme10Memu explică (pentru Frank51):

Lumea e numai matematica si fizica?

| Meme10Memu explică (pentru sierra1):

Apuca-te si citeste biblia.

| sierra1 a răspuns (pentru sierra1):

Tocmai spunam că că suntem ignoranți neiluminați, scoate-ne din bezna

| sierra1 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Ca să ce?

| Meme10Memu explică (pentru sierra1):

E datoria ta s-o faci.

| Meme10Memu explică (pentru sierra1):

Ca sa cunosti adevarul.

| sierra1 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Cine ți-a zis că acolo e adevărul și nu altundeva?

| sierra1 a răspuns (pentru Meme10Memu):

"E datoria ta s-o faci"

? what the...

| Meme10Memu explică (pentru sierra1):

Lasa oasele. Documenteaza-te. Pune-ti mintea la contributie.

| sierra1 a răspuns (pentru Meme10Memu):

"Meme10Memu - Pune-ti mintea la contributie."

"Meme10Memu - Apuca-te si citeste biblia"

tu vezi că-ți dai cu stângu-n dreptul (traducere: te contazici singur și nici măcar nu știi că o faci)