| Meme10Memu a întrebat:

Ce e mai credibil, niste interpretari asupra catorva oase sau implinirea vizibila a profetiilor biblice din prezent?

Răspuns Câştigător
| Nilsson a răspuns:

Cuvântul lui Dumnezeu e mai credibil, evident.

96 răspunsuri:
| Apokales a răspuns (pentru Meme10Memu):

Nu ma contrazic singur, foametea nu mai are ca scuza invazia de lacuste, seceta, lipsa pamantului etc., ci doar scuze de ordin politic. Iar daca arunci o privire catre ultimele descoperiri ai sa vezi ca suntem pe care sa devenim amortali, ca AI ne poate depasi si poate popula planete in al caror habitat nu am rezista ca fiinte organice. Bafta la rumegat!

| Apokales a răspuns (pentru Meme10Memu):

Nu mi-ar place sa consider ca papusa facuta de mine este net superioara mie, ar fi terifiant, dar ar fi adevarul si asta este mult mai important.

| Meme10Memu explică (pentru Apokales):

Minciuna terifianta.

| Meme10Memu explică (pentru Apokales):

Amortali sau imortali? Pai daca ar fi cum spui tu am fi in continuare mortali sau chiar pe cale de disparitie.

N-am auzit sa se faca/repare singure calculatoarele sau papusile cu AI. Ma refer la partea hardware.

| Apokales a răspuns (pentru Meme10Memu):

Amortali inseamna ca tu ca organism celular poti trai vesnic atata timp cat nu esti ranit fizic in accident de masina, tentative sinucigase si asa mai departe, faza e ca iti pastrezi si forma tanara 18-25 de ani. In viitor chestia asta va fi posibila si va costa foarte mult, atunci va face diferenta intre cel ce are bani si cel ce nu, doar cu o vizita la un salon o data la nu stiu cat timp. Si desigur cu foarte multi bani, din cate am inteles in prezent spunea cineva ca am putea atinge 150 de ani cu ajutorul acestui tratament care este in dezvoltare de catre o companie creata de cei de la Google.

| Meme10Memu explică (pentru Apokales):

Fara Dz omul nu poate ajunge imortal. Bogatii vor muri in continuare pe capete precum oamenii saraci. Nu exista astfel de tratamente.