| LoveToHate a întrebat:

Ce e mai rau sa fii credincios sau ateu?

Răspuns Câştigător
| Ecea a răspuns:

Pai eu nu pot sa imi iubesc aproapele, pentru ca nu ma intereseaza decat persoana mea.
Nu iert pe nimeni, deoarece a ierta inseamna a-i oferi celuilalt posibilitatea de a mai face inca o greseala.
Nu vreau sa fiu bun, pentru ca nu duce la nimic bunatatea, te face doar vulnerabil, nu imi pasa de oameni si nu vreau sa ii ajut cu nimic.
Nu fac crime pentru ca ma vor inchide, insa toata istoria religiei este bazata pe crime. Chiar si Dumnezeu facea multe crime, cand poruncea sa se pocaiasca oamenii, iar ei nu luau in seama, din cate imi amintesc eu a trimis lacuste, boli, a omorat copiii, etc.

35 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru Elvina):

Voi crestini iubiti foarte mult se vede

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Cand am facut eu aceasta afirmatie? De un an de zile tot iti explic si tot nu ai inteles!

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

De ce te-ai bucurat cand aia a facut botezul pe patul de moarte?

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Depinde de ce parte esti.

| Elvina a răspuns (pentru RAY):

Desigur.