| blonda90 a întrebat:

Ateu/Credincios? Argumente!

26 răspunsuri:
| Coconutz a răspuns:

Pe scurt stiinta sau religie.
Niciuna.
Ambele fac parte dintr-o imagine mai mare.

| Purec a răspuns:

Ateu. Pentru ca nu ma opreste absolut nimic sa fiu un om onorabil, sa am principii solide, sa fiu alaturi de orice persoana care imi cere ajutorul, sa fiu civilizat si cinstit fara a crede intr-un duh. multumit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ateu argument nu cred in cea ce nu se arata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daltonist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Credincios.am un cerc luminos in jurul capului si vorbesc zilnic cu Dumnezeu in rugaciune.primesc si raspuns.

| blonda90 explică (pentru anonim_4396):

House M.D.: If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic. laughing

| NoKidding a răspuns (pentru blonda90):

Agree with u laughing))

| Adalutza a răspuns:

Ateu =Adept al ateismului; persoană care neagă existența lui Dumnezeu și a oricărei divinități.
credincios =persoana. Care crede în existența lui Dumnezeu și se conformează practicilor religioase

| blonda90 explică (pentru Adalutza):

Ma fata stiu si eu unde e DEX-ul si ce inseamna aceste cuvinte. Intrebarea mea e alta. Imi pare rau daca ai inteles gresit. Du-te la culcare :*!

| ombladon a răspuns (pentru Adalutza):

El intreaba ce esti si dc! laughing ce grea de cap estirolling on the floor

| Adalutza a răspuns (pentru ombladon):

Invata s scrii prima data tampitule si grea d cap ii mata ...romani idioti clarrlaughing))

| ombladon a răspuns (pentru Adalutza):

Fa curva dracului, ce am scris gresit? nu vezi ca tu scrii ca o a?laughing

| Adalutza a răspuns (pentru ombladon):

Du-te ma dreq...se vede cat esti de civilizat tonguetonguetonguelaughing)

| ombladon a răspuns (pentru Adalutza):

Hai sictir

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adalutza):

Esti crestina nu-i asa? sti sa injuri fii calma ombladon nu exista sunt doar niste litere pe un monitor

| IMC90 a răspuns (pentru Adalutza):

Imi place ca faci pe desteapta dar habar n-ai ce tampenie ai scris...
Un credincios nu este obligatoriu crestin, deci poate fi credincios fara sa creada-n Dumniezo. Poate el crede-n Buddah. Ce, asta-l face necredincios?

| Adalutza a răspuns (pentru anonim_4396):

Da.auzi.pe yine nu te-ar scoate din sarite?

| Adalutza a răspuns (pentru IMC90):

Bine desteptule tongue

| blonda90 explică (pentru ombladon):

Este o ea nu un el ombladon.big grin imi pare rau daca te deruetaza avatarul...happy si Adalutza ti-am zis sa te duci la culcare!

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Adalutza):

Uşor duduie...aici nu eşti la mă-ta la tarabă.

| ombladon a răspuns (pentru blonda90):

Am observat si eu asta, dar era prea tarziu...laughing

| Adalutza a răspuns:

Ce intrebare inteligenta apropo tonguelaughing))))

| thelordofthedrinks a răspuns (pentru Adalutza):

Sa sti ca intrebarea e foarte buna dar tu te-ai bagat ca proasta si ai stricat-o.

| Zekrom a răspuns:

Parerea mea e ca nu ai nevoie de argumente ca sa fii credincios, pe cand ateu...ai nevoie de argumente tari ca sa demonstrezi o porcarie...aceea ca Dumnezeu nu exista

| Zenicide a răspuns (pentru Zekrom):

Nu stiu de unde esti tu, dar la noi pe Pamant e invers.

| Zekrom a răspuns (pentru Zenicide):

Ateu infect?